21.4%
58.8%
34.0%
41.7%

Walkers και Μπίρι Μπίρι χάρισαν μια εξαιρετική αναμέτρηση, με γρήγορο ρυθμό και ντέρμπι στο νήμα για τρία δεκάλεπτα, όμως στην τελευταία περίοδο ήρθε ένα ξέσπασμα των Μπίρι Μπίρι, το οποίο τους έδωσε ένα καλό αβαντάζ και συνεπώς τη νίκη με 48-59. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Βέργος με 16 πόντους, 21 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γιάννης Μαργαρίτης ξεκίνησε το ματς με εύστοχο τρίποντο για τους Walkers, οι Βέργος και Στόλης απάντησαν με 0-6 σερί και έβαλαν μπροστά τους Μπίρι Μπίρι με 3-6, 10-6 με απάντηση με 7-0 σερί οι Λουκάς, Σιώτας και Αναστασόπουλος, 10-8 με νέο καλάθι του Στόλη, 12-8 από τον Γιώργο Μαργαρίτη και σουτ από μέση απόσταση του Πετάκου για το τελικό 12-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Βέργος και Κοσμάς έδωσαν προβάδισμα στους Μπίρι Μπίρι με 12-14, οι Σιώτας και Γιάννης Μαργαρίτης απάντησαν με ένα τρίποντο ο καθένας και έβαλαν μπροστά τους Walkers με 18-14, 18-15 με μια βολή του Βέργου, 25-15 με 7-0 σερί οι Λουκάς, Σιώτας και Γιώργος Μαργαρίτης, 25-24 με άμεση απάντηση με 0-9 σερί οι Πετάκος και Στόλης, 26-24 με μια βολή του Γιώργου Μαργαρίτη και 26-25 με τον ίδιο τρόπο ο Στόλης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γιώργος Μαργαρίτης έβαλε καλάθι για το 28-25, οι Βέργος και Στόλης απάντησαν για το 28-31, 30-31 με καλάθι του Λουκά, 30-35 με δύο βολές του Πετάκου και ένα καλάθι του Παπαποστόλου, 32-35 από τον Κωνσταντίνο Μαργαρίτη, 32-36 με μια βολή του Βέργου, 36-36 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Σιώτα, 36-38 από τον Πετάκο, 38-38 με απάντηση του Λουκά και από ένα τρίποντο οι Πετάκος και Βέργος για το τελικό 38-44 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Walkers έφεραν το ματς στα ίσια με δύο καλάθια του Σιώτα και ένα του Γιώργου Μαργαρίτη, ο Στόλης απάντησε με ένα δικό του 0-4 σερί για το 44-48, 46-48 από τον Λουκά, 46-57 με ένα καθοριστικό 0-9 σερί οι Βέργος, Τζανετάκης και Στόλης, 48-57 με μια βολή του Σιώτα και μια του Γιώργου Μαργαρίτη και καλάθι του Κοσμά για το τελικό 48-59 του παιχνιδιού.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Βέργο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Στόλης με 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες. Για τους Walkers ξεχώρισε ο Λουκάς με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 τάπες.