21.7%
33.3%
28.8%
22.2%

Με νίκη έκλεισαν τις καλοκαιρινές τους υποχρεώσεις οι Walkers, καθώς έχοντας παραπάνω ανάσες στο δεύτερο μισό του αγώνα κατάφεραν να κάνουν ένα ξέσπασμα κόντρα στη Νίκαια και να φύγουνε το ροζ φύλλο με 61-44. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Σιώτας με 20 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 6 κλεψίματα και 5 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Δογραματζιάν και Οικονομάκος έβαλαν από ένα καλάθι και έδωσαν προβάδισμα στη Νίκαια με 0-4, ο Μαργαρίτης μείωσε σε 3-4 για τους Walkers, 3-6 ο Οικονομάκος ξανά, 7-6 με ένα καλάθι του Σιώτα και ένα του Ραφαήλ Φουρνάρη, 7-8 ο Σιμιντζής, 9-8 ο Σεβαστιανός Φουρνάρης, 9-10 από τον Σιμιντζή, 16-10 με 7-0 σερί οι Σεβαστιανός και Ραφαήλ Φουρνάρης και τρίποντο από τον Δογραματζιάν για το τελικό 16-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Δελβενακιώτης και Σιώτας έτρεξαν ένα 6-0 σερί και ανέβασαν το σκορ στο 22-13, οι Οικονομάκος και Σιμιντζής απάντησαν με 0-5 και έριξαν στο 22-18, 25-18 με τρίποντο του Ραφαήλ Φουρνάρη και 0-7 σερί από τη Νίκαια με τους Γαζεπίδη, Δογραματζιάν και Οικονομάκο για να κλείσουμε το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με σκορ 25-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σιμιντζής έβαλε καλάθι για το 25-27, 27-27 με απάντηση του Σιώτα, 27-29 ο Δογραματζιάν, 33-29 με τρία συνεχόμενα καλάθια του Σιώτα, 33-32 με τρίποντο του Σιμιντζή και 8-0 σερί οι Δελβενακιώτης και Σιώτας για το τελικό 41-32 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Ραφαήλ Φουρνάρης έβαλε 7 συνεχόμενους πόντους και έγραψε το 48-32, 48-37 με 5 πόντους του Σιμιντζή, 50-37 ο Δελβενακιώτης, 50-39 από τον Ντζερεμέ, 52-39 ο Αναστασόπουλος, 52-40 με μια βολή του Ντζερεμέ, 55-40 με τρίποντο του Σεβαστιανού Φουρνάρη, 55-42 ξανά ο Ντζερεμές, 57-42 ο Μαργαρίτης, 57-44 ο Ντζερεμές και από ένα καλάθι οι Σιώτας και Σεβαστιανός Φουρνάρης για το τελικό 61-44 του παιχνιδιού.

Για τους Walkers πέρα από τον Σιώτα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ραφαήλ Φουρνάρης με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 τάπες. Για τη Νίκαια ξεχώρισε ο Σιμιντζής με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.