6.3%
50.0%
22.2%
6.3%

Την τρίτη νίκη τους κατάφεραν να πάρουν σήμερα οι Walkers απέναντι στην ομάδα των Σουβλέηκερς , καταφέρνοντας και πιέζοντας στις πρώτες πάσες των αντιπάλων τους και με πολλά κλεψίματα, να βρούν εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό με αποτέλεσμα να ανοίξουν την διαφορά απο το δεύτερο ημίχρονο και μετά , χωρίς να κοιτάξουν ξανά πίσω και τελικώς να κερδίζουν το ροζ φύλλο με σκορ 59-31. Πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης ο Μαργαρίτης Γίωργος με 23 πόντους, 3 ασίστ και 8 κλεψίματα!

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκόρ άνοιξε με λέι απ ο Μαργαρίτης Γιώργος για το 2-0, 2-2 απο τον Σαπλαούρα, 4-2 με δίποντο του Μαργαρίτη Γιάννη, 4-5 με τρίποντο του Σαπλαούρα, 7-5 η απάντηση με τρίποντο του Μαργαρίτη Γιώργου, 7-6 εύστοχη βολή του Σαπλαούρα, βολή απο τον Μαργαρίτη Γιάννη και μία απο τον Λουκά για το 9-6 και με δίποντο του Σαπλαούρα έκλεισε η πρώτη περίοδος με σκορ 9-8.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δίποντο του Μαργαρίτη Γιώργου και δίποντο του Σιώτα για το 13-8, Σαπλαούρας ξανά για το 13-10, Μαργαρίτης Γιώργος για το 15-10, απάντηση του Σαπλαούρα και 15-12, 6-0 σερί απο τους Μαργαρίτη Γιώργο,Δελβενακιώτη και Σιώτα για το 21-12, Σαπλαούρας ακόμα ένα δίποντο και Μαργαρίτης Γιώργος εύστοχο δίποντο για το 23-14 του ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα ο Έξαρχος έκανε το 23-16, 8-0 σερί απο τους Walkers με σκορ απο τους Σιώτα,Μαργαρίτη Γιώργο και Φουρνάρη για το 31-16, 31-18 απο τον Κοκοτίνη, δίποντο του Λουκά και 33-18, 33-20 απο τον Κοκοτίνη , 6-0 σερί με τους Μαργαρίτη Γιώργο και Λουκά, 39-22 απο βολή του Μαυρομάτη και βολή του Σαπλαούρα, 43-22 απο δύο δίποντα του Λουκά και 43-26 με σκορ απο τους Ξηρουχάκη και Furness για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Φουρνάρης έκανε το 47-26 με δύο δικά του σούτ, 47-27 με βολή του Ξηρουχάκη, 49-27 απο τον Μαργαρίτη Κωνσταντίνο, 49-29 απο τον Σταματίου, 7-0 σερί με τους Φουρνάρη,Μαργαρίτη Κωνσταντίνο, Σιώτα και Μαργαρίτη Γιώργο για το 56-29, καλάθι του Furness για το  56-31 και βολή και δίποντο του Μαργαρίτη Γιώργου για την λήξη της αναμέτρησης με σκορ 59-31.

Εκτός του MVP σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε και ο Σιώτας με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ , 4 ασίστ και 2 κλεψίματα , ενώ για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε ο Σαπλαούρας με 16 πόντους και 10 συνολικά ριμπάουντ.