10.0%
47.6%
38.8%
14.3%

Ακόμη μια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Goodfellas καθώς ξεπέρασαν και το εμπόδιο των Walkers επικρατώντας με 48-60, σε ένα μας το οποίο ήταν αρκετά αμφίρροπο και με πολύ σκληρές μονομαχίες για πολύ μεγάλο διάστημα, ένα ξέσπασμα όμως των νικητών στην τελευταία περίοδο ήταν αρκετό για να τους χαρίσει ένα άνετο και χωρίς άγχος φινάλε. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θωμάς Χαντζάκος με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χαντζάκος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Goodfellas, ο Γιάννης Μαργαρίτης απάντησε με γκολ φάουλ και έβαλε μπροστά με 3-2 τους Walkers, 3-5 με τρίποντο του Παπαδήμα, 7-5 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Γιώργου Μαργαρίτη, 7-7 από τον Κοιλιάδη, 14-7 με 7-0 σερί οι Σιώτας και Γιώργος Μαργαρίτης και απάντηση των Goodfellas με καλάθι και φάουλ του Μπακόπουλου για το τελικό 14-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γιώργος Μαργαρίτης έβαλε καλάθι για το 16-10, οι Κοιλιάδης και Μπακόπουλος απάντησαν με 0-8 σερί και έβαλαν μπροστά τους Goodfellas με 16-18, 18-18 με καλάθι του Γιώργου Μαργαρίτη, 18-24 με 0-6 σερί οι Κοιλιάδης και Χαντζάκος, 20-24 ξανά ο Γιώργος Μαργαρίτης και απάντηση με νέο 0-6 σερί οι Χαντζάκος και Καλογεράς για να κλείσουν το ημίχρονο οι Goodfellas έχοντας προβάδισμα στο σκορ με 20-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γιώργος Μαργαρίτης έβαλε δύο καλάθια σερί και μείωσε σε 24-30, ο Καλογεράς απάντησε με καλάθι και φάουλ για το 24-33, 26-33 ο Γιάννης Μαργαρίτης, 26-39 με 6 συνεχόμενους πόντους του Χαντζάκου, 29-39 ο Σιώτας, 29-41 ο Καλογεράς, 31-41 ξανά ο Σιώτας, 31-43 από τον Μπακόπουλο και απάντηση των Walkers με τους Σιώτα και Γκέο για το τελικό 37-43 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σιώτας μείωσε σε 39-43, ο Παπαδήμας απάντησε με τρίποντο για το 39-46, 43-46 με ένα καλάθι του Σιώτα και ένα του Γιάννη Μαργαρίτη, 43-51 με απάντηση με 0-5 σερί οι Παπαδήμας και Καλλιτσάντσης, 45-51 ο Γιώργος Μαργαρίτης με βολές, 45-54 με τους Χαντζάκο, Καλογερά και Καλλιτσάντση να βάζουν από μια βολή ο καθένας, 46-54 με μια βολή του Σιώτα, 46-56 ο Χαντζάκος, 48-56 ο Γκέος και 0-4 σερί οι Χαντζάκος, Μπακόπουλος και Καλλιτσάντσης για το τελικό 48-60 του παιχνιδιού.

Για τους Goodfellas, πέρα από τον Χαντζάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Καλογεράς με 10 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Walkers ξεχώρισε ο Γιώργος Μαργαρίτης με 21 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.