30.8%
50.0%
33.3%
11.1%

Νίκη με τρομερή εμφάνιση, η οποία συνοδεύτηκε και με νίκη, έκαναν οι War Gamers B.C. κόντρα στην Laser Derm με σκορ 56-77. MVP του αγώνα ήταν ο Στέφανος Παναγόπουλος με 37 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι War Gamers έδειξαν πως δεν κατέβηκαν για τίποτα λιγότερο από τη νίκη, καθώς από το πρώτο δευτερόλεπτο έπαιζαν με περίσσιο πάθος στην άμυνα, ενώ και επιθετικά έδειξαν πως έχουν πολλές λύσεις. Ο Αποστόλου ξεκίνησε με καλάθι για την Laser Derm, οι Παναγόπουλος και Βεργόπουλος απάντησαν με 0-5 σερί για το 2-5, 4-5 ο Τσαουσλάρι, 4-10 με άλλο ένα 0-5 σερί για τους Game Warriors, αυτήν τη φορά δια χειρός Παναγόπουλου, 8-10 από τους Τζουμάνη και Κανελλόπουλο, 8-15 ξανά δια χειρός Παναγόπουλου, 11-15 με τρίποντο από τον Νεαμονιτό και 11-17 με δύο βολές του Παναγόπουλου για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι War Gamers συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο παιχνιδιού, δείχνοντας πως παρά την πολύμηνη αποχή είναι σε τρελή φόρμα. Γανίτας και Γιαβάσης μείωσαν σε 15-17, 15-25 με ένα 0-8 σερί οι Βεργόπουλος, Παναγόπουλος και Χαλούδης, 19-25 οι Πανάρετος και Τζουμάνης, 19-29 δια χειρός Παναγόπουλου για ακόμη μια φορά, 21-29 ο Γανίτας, 21-31 ο Παναγόπουλος, 22-31 ο Νεαμονιτός, 22-33 ο Χαλούδης, 25-33 ο Τσαουσλάρι, 25-36 ο Χαλούδης με τρίποντο και 26-36 με μια βολή από τον Αποστόλου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο άρχισε να βγαίνει επιδεικτικά η κούραση της Laser Derm, με αποτέλεσμα οι War Gamers να χτίσουν μια διαφορά άνω των 20 πόντων στο τέλος της περιόδου. Ο Τζουμάνης μείωσε σε 27-36, 27-38 ο Παναγόπουλος, 29-38 ο Κανελλόπουλος, 29-44 οι Μέμεζας, Τριανταφύλλου και Ζήσος, 31-44 ο Αποστόλου, 31-47 ο Βεργόπουλος, 33-47 ο Κανελλόπουλος, 33-50 ο Παναγόπουλος, 39-50 με ένα 6-0 οι Αποστόλου και Τσαουσλάρι και απάντηση με 0-12 σερί από τους Χαλούδη, Παυλίδη και Παναγόπουλο για να κλείσουμε το δεκάλεπτο με σκορ 39-62.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες έριξαν τους ρυθμούς τους, καθώς λίγο η κούραση και λίγο η διαφορά τους οδήγησε σε συντήρηση δυνάμεων. Ο Τζουμάνης μείωσε σε 41-62, 41-64 ο Χαλούδης, 45-64 οι Τζουμάνης και Γιαβάσης, 45-69 ο Χαλούδης, 47-69 ο Κανελλόπουλος, 47-71 ο Παυλίδης, 53-71 οι Πανάρετος και Τζουμάνης, 53-74 ο Παναγόπουλος, 56-74 ο Πανάρετος και 56-77 από τον Παναγόπουλο ξανά, σκορ με το οποίο τελείωσε και το παιχνίδι.

Για τους War Gamers, πέρα από τον Παναγόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Χαλούδης. Για την Laser Derm ξεχώρισαν οι Τζουμάνης και Πανάρετος.