25.0%
76.0%
30.4%
24.0%

Yugopiastika vs Aigaleo Kings 67-51.Η Yugopiastika πήρε τη νίκη απέναντι στους Aigaleo Kings,σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο.Mvp του αγώνα ο Γεωργακόπουλος με 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για την Yugopiastika ,τρίποντο ο Παπακώστας και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ντζιός. Απάντησε με τρίποντο ο Μαλάκης 5-3 για τους Aigaleo Kings. Ο Παπακώστας με 2/2 βολές και ο Ντζιός με 4 πόντους του το σκορ έγινε 11-3.Ο Χρηστίδης με σουτ το 11-5 και ο Παπακώστας με σουτ από την γωνιά το 13-5.Ο Λιακόπουλος με ντραιβ και με 2/2 βολές μείωσε σε 13-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 18-9 με τρίποντο ο Παπακώστας και με σουτ από την γωνιά ο Μερζιώτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές και με σουτ μείωσε σε 18-13 για τους Aigaleo Kings. Ο Τσακέτας με τρίποντο πέτυχε το 21-13 για την Yugopiastika. Με 1/2 βολές ο Χρηστίδης και Λιακόπουλος έγραψαν το 21-15 και ο Παπακώστας με 2/3 βολές το 23-15.Με γκολ φάουλ και με 2/2 βολές ο Χρηστίδης μείωσε 23-20 και ο Ντζιός με 1/2 βολές και με καλάθι από το low post ο Ανδρέου το σκορ έγινε 26-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε με εύστοχο τρίποντο ο Αντωνόπουλος 26-23.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο και ο Γεωργακόπουλος με τρίποντο πετυχε το 29-23 για την Yugopiastika .Απάντησε με τρίποντο ο και ο Λιακόπουλος 29-26 για τους Aigaleo Kings. Με σουτ ο Μερζιώτης το 31-26 και ο Λιακόπουλος με γκολ φάουλ το 31-29.Τρίποντο ο Μερζιώτης και το 34-29 και ο Χρηστίδης με 2/2 βολές το 34-31.Ο Μερζιώτης από το ζωγραφιστό και ο Σκάρας με floater έγραψαν το 38-31 και ο Σταματίου με 1/2 βολές το 38-32.Ο Σκάρας με τρίποντο και 2/2 βολές σκόραρε το 43-32 και ξανά με 1/2 βολές ο Σταματίου το 43-33.Από το ζωγραφιστό πέτυχε το 45-33 ο Ντζιός και ο Τσιακατούρας με τρίποντο και ο Σταματίου με σουτ μείωσαν σε 45-38.Το δεκάλεπτο τελείωσε 47-38 με 2/2 βολές ο Γεωργακόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γεωργακόπουλος με σουτ έκανε το 49-38 για την Yugopiastika. Ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές το 49-40 για τους Aigaleo Kings. Ο Παπακώστας με σουτ το 51-40 και με γκολ φάουλ ο Λιακόπουλος το 51-43.Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 59-43 ,αρχικά ο Παπακώστας με τρίποντο, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ντζιός και ο Σκάρας με 3/3 βολές. Ο Μαλάκης ο Τσιακατούρας με τρίποντο μείωσαν σε 59-49.Ο Ντζιός με 4 πόντους του και ο Παπακώστας με 4/4 βολές έγραψαν το 65-49.Ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές το 65-51 και το τελικό σκορ έγραψε ο Παπακώστας με 2/2 βολές 67-51.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπακώστας με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ,ο Ανδρέου με 2 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο , ο Ντζιός με 15 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Σκάρας με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Λιακόπουλος με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.