37.0%
75.0%
40.5%
37.9%

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Yugopiastika, αυτή τη φορά επί των Dafni Academy Warriors με 81-70. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και εναλλάσσονταν διαρκώς για περίπου 25 αγωνιστικά λεπτά, έχοντας ασύλληπτο επιθετικό ρυθμό και ποσοστά ευστοχίας από την περιφέρεια. Παρόλ’αυτά, στη συνέχεια η Yugo αξιοποίησε στο έπακρο την εμπειρία της και το σπουδαίο βράδυ των Δημητρακόπουλου, Μένου και Μερζιώτη και έφτασε στο ροζ φύλλο, με το οποίο ανέβηκε στο 5-4 στη βαθμολογία, ενώ οι Dafni Academy Warriors παρέμειναν χωρίς νίκη.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Ζωγράφος (2-0), οι Νικηφοράκης, Στουρνάρας πέτυχαν το 2-5, ο Δημητρακόπουλος από κοντά έκανε το 4-5, ο Σπανός με 5 προσωπικούς πόντους σημείωσε το 4-10, οι Μερζιώτης, Δημητρακόπουλος το 9-10, οι Στουρνάρας και Νικηφοράκης σκόραραν για το 9-15, ο Μένος ευστόχησε σε τρίποντο για το 12-15, ο Χαραλάμπου το 12-17 και ο Δημητρακόπουλος το 14-17 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Οι Γεωργακόπουλος και Μένος με 8-0 σερί πέτυχαν το 22-17, οι Χαραλάμπου και Φιορεντίνος ισοφάρισαν σε 22-22, ο Μένος με το τέταρτο προσωπικό του τρίποντο σημείωσε το 25-22, ο Στουρνάρας με «καλάθι και φάουλ» για τη νέα ισοπαλία και το 25-25, ο Δημητρακόπουλος το 27-25, ο Σπανός το 27-27, ο Γεωργακόπουλος έκανε το 29-27, οι Κορομάντζος, Χαραλάμπου έκαναν το 29-33 και ο Δημητρακόπουλος με «γκολ-φάουλ» το 32-33 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με το ματς να συνεχίζει να είναι ανταγωνιστικό. Ο Χαραλάμπου έκανε το 32-35, ακολούθησε σερί 9-0 από Ντζιό, Δημητρακόπουλο και Μένο για το 41-35, ο Νικηφοράκης με τρίποντο μείωσε σε 41-38, ο Μένος με νέο τρίποντο το 44-38, ακόμη ένα τρίποντο του Νικηφοράκη για το 44-41, και ο Μερζιώτης με τρίποντο το 47-41, ο Σπανός το 47-43, ακολούθησε νέο τρομερό σερί 8-0 της Yugo για το 55-43 με τους Μερζιώτη, Ντζιό, Ζωγράφο και Δημητρακόπουλο, ο Χαραλάμπου με «καλάθι και φάουλ» μείωσε σε 55-46, ο Ζωγράφος από μέση απόσταση το 57-46, ο Χαραλάμπου με τρίποντο το 57-49 και ο Δημητρακόπουλος ξανά για το 59-49, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τη Yugo να κρατάει διψήφια διαφορά ως το φινάλε. Ο Δημητρακόπουλος σημείωσε το 61-49, ο Στουρνάρας με τρίποντο το 61-52, ο Μερζιώτης με ένα προσωπικό σερί 8-0 έστειλε τη διαφορά στο +17 (69-52), o Σπανός σκόραρε για το 69-54, ο Γεωργακόπουλος απάντησε για το 71-54, οι Χαραλάμπου και Στουρνάρας το 71-59, ο Δημητρακόπουλος το 74-59, οι Φιορεντίνος, Χαραλάμπου πέτυχαν το 74-64, οι Γεωργακόπουλος, Δημητρακόπουλος το 81-64 και οι Σπανός, Φιορεντίνος διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 81-70.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Νίκος Δημητρακόπουλος, ο οποίος σημείωσε 29 πόντους, 21 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Γεωργακόπουλος και Μένος. Από τους Warriors, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χαραλάμπου και Στουρνάρα.