34.6%
77.8%
36.8%
23.5%

Με ανατροπή πήρε το 4ο ροζ φύλλο της σεζόν η ομάδα του coach Γράψα, αφού υπερίσχυσε της Yugopiastika με το τελικό 61-55. Οι Error 404 βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο ακόμα και με 10 πόντους, όμως στο δεύτερο, πίεσαν σε όλο το γήπεδο, εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι η Yugopiastika παρουσιάστηκε με απουσίες στο γήπεδο και με αυτόν τον τρόπο πέρασαν μπροστά ακόμα και με 13 πόντους. Η Yugopiastika στο τέλος με βολές μείωσε την μεγάλη διαφορά στους 6 πόντους, όμως δεν ήταν αρκετό για να επιστρέψουν στις νίκες.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Φιλιόπουλο και τον Μπαλάση να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα, ενώ ο Πανταζόπουλος με τρίποντο μείωσε για την Yugopiastika σε 4-3. Ο Γαλάτης με δίποντο έκανε το 6-3, ενώ ο Κουμπούλης και ο Τσίγκας με 2 σερί τρίποντα θα δώσουν προβάδισμα στην Yugopiastika με το σκορ να διαμορφώνεται ως 6-9. Το δίποντο του Γαλάτη στη συνέχεια θα κάνει το 8-9, όμως η Yugopiastika με δίποντο του Ανδρέου και τρίποντο του Πανταζόπουλου θα αυξήσει τη διαφορά στους 6 πόντους (8-14) για να απαντήσει ο Κοκόρας με γκολ-φάουλ για το 11-14. Η Yugopiastika θα διευρύνει ακόμα περισσότερο τη διαφορά του ματς με τον Ανδρέου και τον Κουμπούλη να ευστοχούν σε 2 δίποντα κάνοντας το 11-18, ο Τσακίρης με τρίποντο θα μειώσει σε 14-18, ενώ το τρίποντο του Μερζιώτη θα κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 14-21 υπέρ της Yugopiastika.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ζερμπίνος με δίποντο θα κάνει το 16-21, η Yugopiastika με 2 βολές των Κουμπούλη και Μερζιώτη αλλά και δίποντο του Βερύκιου θα επαναφέρουν τη διαφορά στους 9 πόντους (16-25), όμως οι Error 404 με ένα μίνι σερί 6-3 θα μειώσουν σε 22-28. Νέο τρίποντο για την Yugopiastika (είχε 50% στο ημίχρονο) από τον Κουμπούλη για το 22-31, ο Σιάμος με βολή θα κάνει το 23-31 και ο Τσίγκας με 2/2 βολές το 23-33. Στη συνέχεια, ο Σιάμος με 2 δίποντα και ο Κοκόρας με 1 δίποντο θα μειώσουν σε 29-33, όμως το τρίποντο του Πανταζόπουλου στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου θα στείλει τις ομάδες στον πάγκο με το σκορ να είναι στο 29-36.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Ανδρέου θα μεγαλώσει τη διαφορά στους 9 (29-38), ο Μωυσίδης με βολή θα κάνει το 30-38, ενώ ο Κουμπούλης με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 30-39. Στη συνέχεια, οι Error 404 με ένα σερί 16-2 (!) θα πάρουν κεφάλι στο σκορ, διαμορφώνοντας στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου το 46-41. Η Yugopiastika θα μειώσει με 2/2 βολές του Μερζιώτη, ενώ ο Σιάμος με 2 δικές του βολές θα κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 48-43.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Error 404 θα διευρύνουν τη διαφορά στους 12 πόντους με ένα σερί 10-3, ενώ ο Κουμπούλης με 3/4 βολές θα μειώσει σε 58-49. Ο Γαλάτης με εύστοχη βολή έπειτα από τεχνική ποινή στον Βερύκιο θα κάνει το 59-49, ο Ανδρέου με 2/2 βολές το 59-51 και ο Κοκόρας με δίποντο το 61-51. Το τελικό 61-55 θα διαμορφώσει ο Κουμπούλης με 2/2 βολές και εύστοχο δίποντο.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Θανάσης Σιάμος, με 18 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε και ο Γαλάτης με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ από την Yugopiastika ξεχώρισε η προσπάθεια του Ανδρέου με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.