23.8%
55.6%
34.0%
18.2%

Yugopiastika vs Miami Heal 64-56. Νίκη στην παράταση για τους Yugopiastika(51-51) κανονική διάρκεια του παιχνιδιού. Πρωταγωνιστές στην παράταση ο Ντζιός 4 πόντους,1ριμπάουντ και ο Ανδρέου με 6 πόντους,4 ριμπάουντ. Οι Miami heal παρότι βρέθηκαν να χάνουν 35-20 στο 2ο δεκάλεπτο, ροκάνισαν την διαφορά,ισοφάρισαν και θα μπορούσαν στο φινάλε να κλέψουν το ματς άλλο ο Ζούμπος και ο Καμούζης δεν τα κατάφεραν.Mvp του αγώνα ο Ανδρέου με 16 πόντους,19 ριμπάουντ(10-9)και 1 κόψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Ρενέσης με τρίποντο έκανε το 3-0 για τους Yugopiastika.Ο Αρναούτης με hook έκανε το 3-2 για τους Miami heal. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ανδρέου το 5-2 και ο Αρναούτης με 2/2 βολές το 5-4. Ρενέσης με τρίποντο το 8-4 και ο Ρίζος με σουτ το 8-6.Ζεστός ο Ρενέσης και με τρίποντο πέτυχε το 11-6 για να απαντήσει και ο Βρεττός με τρίποντο για το 11-9.Ο Ντζιός με λει-απ έκανε το 13 -9 και με ντραιβ Ο Βρεττός μείωσε σε 13-11.Ο Παπακώστας με τρίποντο το 16-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε με καλάθι του Καμούζη 16-13.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παπακώστας με 2/2 βολές, ο Τσακέτας με 4 πόντους από σουτ και ο Μερζιώτης με ντραιβ έγραψαν το 24-13 για τους Yugopiastika. Ο Ρίζος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 24-15 για τους Miami heal. Ο Μερζιώτης με τρίποντο το 27-15 και ο Βρεττός με 1/2 βολές το 27-16.Ο Ανδρέου με 2/2 βολές το 29-16 και ο Βρεττός με σουτ το 29-18.Ο Ντζιός με 2/2 βολές το 31-18 και ο Αρναούτης με 1/2 βολές το 31-19.Ο Παπακώστας σκόραρε με σουτ το 33-19 και ξανά με 1/2 βολές αυτή την φορά ο Καμπάς για το 33-20.Ο Ντζιός από το ζωγραφιστό πέτυχε το 35-20 και το δεκάλεπτο τελείωσε 35-22 με 2/2 βολές ο Καμούζος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κουμπούλης με 1/2 βολές έκανε το 36-22 για τους Yugopiastika. Ο Μπαμπάς με 1/2 βολές, με σουτ ο Βρεττός και με λει-απ ο Ζούμπος οι Miami heal μείωσαν 36-27.Ο Ανδρέου σκόραρε με σουτ το 38-29 και ο Σερέτης με σουτ,ο Αρναούτης σκόραρε απο επιθετικό ριμπάουντ και με τρίποντο ο Βρεττός έγραψαν το 38-34.Ο Ανδρέου με λει-απ το 40-34 και ο Λουκρέζης με σουτ πέτυχε το 40-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-36 ο Ανδρέου με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Τσακέτας με 1/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παπακώστας πέτυχε το 45-36 με ντραιβ για τους Yugopiastika. Με ντραιβ και τρίποντο ο Καμπάς έγραψε το 45-41 για τους Miami heal. Ο Ρενέσης σκόραρε με σουτ το 47-41 και ο Βρεττός με ντραιβ το 47-43.Ο Κουμπούλης με σουτ το 49-43 Για να απαντήσει με τρίποντο ο Ζούμπος για το 49-46.Ξανά ο Κουμπούλης με σουτ το 51-46 και το ματς στα ίσα με γκολ φάουλ Ζούμπος και ο Αρναούτης από το ζωγραφιστό (1:50).Ο Μερζιώτης (0:14)ήταν άστοχος 0/2 βολές και στο φινάλε ο Ζουμπος(0:06)άστοχο τρίποντο και ο Καμούζης το επιθετικό ριμπάουντ και με την εκπνοή δέχτηκε το μπλόκ από τον Ντζιό.

Παράταση και οι Yugopiastika πέρασαν μπροστά στο σκορ 54-51 με 1/2 βολές ο Ρενέσης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ανδρέου. Ο Καμπάς με 1/2 βολές το 54-52 για τους Miami heal. Ο Ντζιός με νέο επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 56-52 και ο Αρναούτης με σουτ πέτυχε το 56-54.Ο Ντζιός από το ζωγραφιστό, ο Ανδρέου με 4 πόντους έγραψαν το 62-54 ,ο Αρναούτης μείωσε 62-56 και το τελικό 64-56 πέτυχε ο Κουμπούλης (1:08).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ντζιός με 10 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αρναούτης με 13 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Βρεττός με 15 πόντους ,4 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 1 κλέψιμο.