18.5%
54.5%
31.7%
13.6%

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα ή Yugopiastika έκανε το 1-0 κόντρα στους MyRema State Warriors με 60-41 και πλέον θέλει άλλη μια νίκη για να κερδίσει ένα εισιτήριο για το Final 4. MVP του αγώνα ήταν ο Μάριος Κουμπούλης με 9 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι MyRema State Warriors μπήκαν αρκετά δυνατά και αυτό ήταν κάτι που μάλλον δεν περίμενε η Yugopiastika που μπήκε λίγο πιο χαλαρή στο ματς. Σπυρόπουλος και Μαυρωνάς έβαλαν από ένα καλάθι για το 0-4, ο Τσακέτας μείωσε σε 2-4 και 0-5 από Βερύκιο και Μαυρωνά για το 2-9. Ξανά Τσακέτας για το 4-9, τρίποντο ο Μαυρωνάς για το 4-12 και πάλι Τσακέτας για το 6-12, με τον Μερζιώτη να ακολουθεί με μια βολή για το 7-12. Μια βολή και από τον Μαυρωνά για το 7-13, 10-13 από τους Κουμπούλης και Ντζιό και από ένα καλάθι οι Σταυρίδης και Παληβογιάννης για το 10-17. Πανταζόπουλος και Κουμπούλης σημείωσαν το τελικό 14-17 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο η Yugopiastika μπήκε πιο υποψιασμένη στο ματς, έκλεισε καλύτερα τους χώρους στην άμυνα και κατάφερε να βρει ενέργεια από αυτό και να πάρει μια καλή διαφορά στο ημίχρονο. Ο Τσίγκας ισοφάρισε σε 17-17, ο Σπυρόπουλος έκανε το 17-19 και ο Τσακέτας με τον Σκάρα έτρεξαν ένα 5-0 για να δώσουν το πρώτο προβάδισμα στην ομάδα τους με 22-19. Ο Σταυρίδης μείωσε σε 22-21, ο Σκάρας με τον Κουμπούλης έτρεξαν ένα 6-0 για το 28-21 και 28-22 από μια βολή του Σταυρίδη. Το τελικό 32-22 του ημιχρόνου το έγραψε ο Μερζιώτης με δύο συνεχόμενα καλάθια του.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι MyRema συνέχισαν να έχουν πρόβλημα στο σκοράρισμα, με την Yugopiastika να συνεχίζει στους ίδιους ρυθμούς και να καθαρίζει ουσιαστικά το παιχνίδι από νωρίς. Ο Κουμπούλης έκανε το 34-22, 34-24 από τον Μαυρωνά και από ένα καλάθι οι Ντζιός και Σκάρας για το 38-24. Ο Σταυρίδης μείωσε σε 38-26, ο Μερζιώτης έβαλε δύο βολές για το 40-26 και ξανά καλάθι από τον Σταυρίδη για το 40-28. Σε εκείνο το σημείο οι Βερύκιος, Μερζιώτης και Παπακώστας έτρεξαν ένα 7-0 για το τελικό 47-28 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο η Yugopiastika χαλάρωσε λίγο την άμυνα της λόγω της διαφοράς που είχε χτίσει, αλλά επιθετικά συνέχισε να είναι στα ίδια επίπεδα. Βερύκιος και Μαυρωνάς μείωσαν σε 47-34, η Yugopiastika απάντησε με τους Τσακέτα, Πανταζόπουλο και Ντζιό με ένα 13-0 για το 60-34. Στη συνέχεια οι MyRema State Warriors έκαναν ένα 0-7 με Μαυρωνά, Σπυρόπουλο και Ίσσαρη για το τελικό 60-41 του αγώνα.

Για την Yugopiastika, πέρα από τον Κουμπούλη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Τσακέτας, Μερζιώτης και Σκάρας. Για τους MyRema State Warriors ξεχώρισαν οι Μαυρωνάς και Σταυρίδης.