26.7%
58.8%
41.9%
22.9%

Με το 11ο ροζ φύλλο έφυγαν απόψε οι Zero Gravity από το κλειστό της Νήαρ Ήστ, αφού επικράτησαν με 81-70 απέναντι στους Ball Busters, καλύπτοντας μάλιστα και τη διαφορά του πρώτου γύρου και πλέον, με αυτή τους τη νίκη, εδραιώνονται στην 4άδα του ομίλου. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο ημίχρονο, όμως οι νικητές άνοιξαν διαφορά 15 πόντων στην 3η περίοδο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ball Busters μπήκαν ξανά στο ματς, ροκάνισαν τη διαφορά, όμως δεν κατάφεραν να κάνουν την πλήρη ανατροπή, αφού οι Zero Gravity διαχειρίστηκαν πολύ καλά το ματς στο τέλος.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Βλάχο να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Zero Gravity να μπαίνουν στο ματς με δίποντο του Μουσούντα και 2/2 βολές του Τζιαμαλή για το 4-2 του ματς. Εκεί, οι Ball Busters με γκολ-φάουλ του Λάγιου Ν. και τρίποντο του Λάγιου Ν. θα πάρουν και πάλι το προβάδισμα για το 4-8, με τους Μουσούντα και Τζιαμαλή να ισοφαρίζουν σε 8-8, έπειτα από 2 εύστοχα δίποντα. Με δίποντο του Λάγιου Δ. και τρίποντο του Δήμου, το ματς θα πάει στο 8-13 για τους Ball Busters, ο Μουσούντας με δίποντο και ο Παπαδέας με βολή θα μειώσουν τη διαφορά στην κατοχή για το 11-13, με τον Ακράτο να ανοίγει τη διαφορά στους 4 με 2/2 βολές. Στη συνέχεια, οι Zero Gravity θα τρέξουν ένα σερί 9-1 και θα πάρουν το προβάδισμα με το σκορ στο 20-16, ο Πετρίδης με όμορφο floater θα μειώσει στους 2 για το 20-18, με τον Μπούρα να πετυχαίνει 4 σερί πόντους, κλείνοντας με αυτόν τον τρόπο το πρώτο δεκάλεπτο, με το σκορ στο 24-18 για τους Zero Gravity.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Μουσούντας θα ανοίξει ακόμα περισσότερο την ψαλίδα της διαφοράς με δίποντο για το 26-18, ο Σουλτάτος με εύστοχο τρίποντο θα μειώσει τη διαφορά στους 5 πόντους για το 26-21, με τους Κωστόπουλο και Μπούρα να επαναφέρουν τη διαφορά στους 7 με 2/4 βολές για το 28-21 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ο Βλάχος με γκολ-φάουλ θα κάνει το 28-24, ο Μουσούντας θα απαντήσει με δίποντο για το 30-24, ενώ ο Βλάχος και ο Μυριτζής με 2 δύσκολα καλάθια θα μειώσουν τη διαφορά στους 2 πόντους, με το σκορ στο 30-28. Εκεί, οι Zero Gravity με ένα σερί 11-2 θα καταφέρουν να φτάσουν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για το 41-30, με τους Ball Busters να μειώνουν με γκολ-φάουλ του Δήμου και τρίποντο του Λάγιου Δ. για το 41-36, ο Πιτένης με βολή και ο Τζιαμαλής με δίποντο θα κάνουν το 44-36, ενώ το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με τρίποντο από τη γωνία ο Σουλτάτος, μειώνοντας τη διαφορά στους 5 για το 44-39 των Zero Gravity.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Zero Gravity θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 9 πόντους με 2 δίποντα των Μουσούντα και Κωστόπουλο για το 48-39, οι Ball Busters θα μειώσουν γρήγορα με 2 δίποντα των Ακράτο, Τσεβρενίδη, αλλά και τρίποντο του Λάγιου Δ. σε 48-46, με τους Zero Gravity να παίρνουν επιθετική ανάσα με 2 δίποντα των Μουσούντα και Παπαδέα για το 52-46. Με δίποντο του Λάγιου Δ., η διαφορά θα πέσει στους 4 ξανά (52-48), ενώ οι Zero Gravity με ένα σερί 13-2, θα καταφέρουν να κλείσουν ιδανικά την 3η περίοδο, αφού η διαφορά θα ανέβει στους 15 πόντους, με το σκορ στο 65-50.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ball Busters θα μπουν πιο αποφασισμένοι και πολύ γρήγορα θα μειώσουν σε μονοψήφιο αριθμό τη διαφορά με 3 δίποντα των Τσεβρενίδη και Βλάχο για το 65-56, ο Παπαδέας με 2/2 βολές θα κάνει το 67-56 για τους Zero Gravity, ενώ ο Σουλτάτος με γωνιακό τρίποντο θα μειώσει το παιχνίδι στους 8 πόντους για το 67-59 της αναμέτρησης. Με βολή του Πιτένη, το σκορ θα γίνει 68-59, ο Λάγιος Δ. με τρίποντο θα μειώσει σε 68-62, με τον Πιτένη να βάζει ακόμα ένα δίποντο και να διαμορφώνει το 70-62 στο ματς. Εκεί, οι Ball Busters θα μειώσουν με 4 πόντους από τον Λάγιο Δ. τη διαφορά στους 4 για το 70-66, ο Μουσούντας με 3 πόντους, ο Τζιαμαλής με 2 και ο Παπαδέας με βολή θα ανοίξουν τη διαφορά στους 10 και πάλι για το 76-66, ενώ οι Ball Busters θα απαντήσουν με γκολ-φάουλ του Λάγιου Ν., μειώνοντας με αυτόν τον τρόπο τη διαφορά στους 7 για το 76-69 και τους Τζιαμαλή και Μουσούντα να ευστοχούν σε 1/2 βολές και δίποντο αντίστοιχα, γράφοντας έτσι το 79-69 στην αναμέτρηση. Με 1 λεπτό να απομένει για τη λήξη του ματς, ο Λάγιος με βολή θα μειώσει σε 79-70 και ο Μουσούντας με δίποντο θα σφραγίσει το ματς στο 81-70 για τους Zero Gravity.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Βάιος Μουσούντας ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 26 πόντους, με 10 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 3 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 36 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Zero Gravity ξεχώρισε επιπλέον ο Τζιαμαλής, με τον Παπαδέα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Ball Busters σε καλή μέρα βρέθηκε ο Λάγιος Δημήτρης και ο Δήμου.