41.7%
40.0%
45.5%
22.2%

Οι Glory Road, όντας για άλλη μια αγωνιστική χάρμα οφθαλμών, κατάφεραν να πάρουν εύκολα τη νίκη κόντρα στους Be The Bee με 83-66 σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετό θέαμα και από τους δύο. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Σεϊμένης με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από νωρίς στην πρώτη περίοδο οι Glory Road έδειξαν τις διαθέσεις τους για γρήγορο παιχνίδι με τους Be The Bee να αναγκάζονται να χορεψουν στον ίδιο ρυθμό για να καταφέρουν να μείνουν κοντά στο σκορ. Ο Τσόντζολος έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Καμάρα μείωσε σε 1-2 με μια βολή, 1-4 από τον Γρηγόρα, απάντηση με 5-0 οι Χαμντάν και Σεϊμένης για το 6-4, 6-5 ο Οικονόμου, 11-5 οι Χαμντάν και Σεϊμένης, 11-7 ο Τσόντζολος, 14-7 ο Καμάρα με μια βολή και ένα καλάθι, 14-9 ο Παλαμιδάς, 19-9 με άλλο ένα 5-0 σερί οι Σαχτούρης και Αλεξ Χαμντάν και 19-15 οι Παλαμιδάς, Γρηγόρας και Πολυχρόνης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι Glory Road συνέχισαν να παίζουν στα κόκκινα, άνοιξαν την διαφορά και στη συνέχεια ο Χρήστος Καλλιτσάντσης έκανε διαρκή rotation για να κρατήσει ζεστά, αλλά ταυτόχρονα και ξεκούραστα όλα τα όπλα που είχε στη διάθεση του. Πέντε συνεχόμενοι πόντοι από τον Σεϊμένη για το 24-15, 24-17 ο Γρηγόρας, 27-17 ο Σεϊμένης, 27-20 ο Σταματακόπουλος, 29-20 ο Καμάρα, 29-22 ο Γρηγόρας ξανά, 31-22 ο Σιφναίος, 31-26 οι Γρηγόρας και Τσόντζολος, 34-26 με τρίποντο ο Τσανάκας, 34-29 ο Κουνάδης απαντώντας με τον ίδιο τρόπο, 41-29 με 7-0 σερί οι Καμάρα και Σεϊμένης, 41-30 ο Κουνάδης, 44-30 ο Σιφναίος και 44-31 ο Τσόντζολος για να κλείσουμε ημίχρονο με τους παίκτες του Χρήστου Καλλιτσάντση στο +13.

Στο τρίτο οι Be The Bee άρχισαν να εμφανίζουν σημάδια κούρασης, κάτι που δεν άφησαν ανεκμετάλλευτο οι Glory Road, οι οποίοι πήγαν το ματς μέχρι και στους 20 πόντους διαφορά. Δύο καλάθια του Σεϊμένη για το 48-31, 48-35 ο Γρηγόρας βάζοντας και εκείνος δύο καλάθια, 50-35 ο Καμάρα, 50-38 ο Παλαμιδάς, 55-38 ο Σιφναίος με ένα διποντο και ένα τρίποντο, 55-40 ο Κουνάδης, 57-40 ο Τσανάκας, 57-43 ο Παλαμιδάς, 63-43 οι Σιφναίος και Σαχτούρης, 63-48 με άλλους πέντε πόντους του Παλαμιδά και 65-48 ο Σιφναίος για να κλείσουμε και την τρίτη περίοδο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες πλέον αρκετά πιο χαλαρές, αφού ο νικητής είχε ήδη κριθεί, συνέχισαν όμως σκοράρουν με συνέπεια και να μοιράζουν θέαμα. Τρίποντο του Σιφναίου για το 68-48, 68-54 με 0-6 σερί ο Παλαμιδάς, 71-54 ο Σεϊμένης, 71-56 ο Γρηγόρας, 74-56 ο Σιφναίος ξανά, 74-58 ο Γρηγόρας, 83-58 οι Σάμι Χαμντάν, Σιφναίος και Καμάρα για το 83-58 και 83-66 με 0-8 σερί οι Γρηγόρας, Παλαμιδάς και Οικονόμου, σκορ με το οποίο έληξε το παιχνίδι.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Σεϊμένη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σιφναίος και Καμάρα. Για τους Be The Bee ξεχώρισαν οι Παλαμιδάς και Γρηγόρας.