37.5%
46.2%
38.2%
16.0%

Την πρώτη τους νίκη στο Summer League έκαναν οι Ασβοί στην πρεμιέρα κόντρα στους Jack’s σε ένα ματς απόλυτα ισορροπημένο που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με νικητές να φεύγουν με το Ροζ φύλλο με 67-60. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Κουτσουρής με 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 5 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μποτώνης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Jack’s, οι Μακρυδάκης και Ψαλιδόπουλος απάντησαν με 5-0 σερί για να βάλουν μπροστά τους Ασβούς με 5-2, 5-4 ξανά ο Μποτώνης, 12-4 με 7-0 σερί οι Μακρυδάκης, Κουτσουρής και Γκόλιας, 12-8 με ένα καλάθι του Μπέλλου και ένα του Μποτώνη, 15-8 με τρίποντο του Γκόλια και νέα απάντηση των Γαλανάκη και Μπέλλου για το τελικό 15-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μποτώνης ισοφάρισε σε 15-15, οι Κουτσουρής και Γκόλιας απάντησαν με νέο 7-0 σερί για το 22-15, 22-17 με καλάθι του Μπέλλου, 30-17 με 8-0 σερί αυτήν τη φορά οι Ζερβός, Κουτσουρής και Ψαλιδόπουλος, 30-20 με μια βολή του Μποτώνη και δύο του Γαλανάκη, 32-20 ο Κουτσουρής, 32-22 από τον Μπέλλο, 36-22 με ένα τρίποντο του Μακρυδάκη και μια βολή του Κουτσουρή, για να ακολουθήσει νέο καλάθι του Μποτώνη για το τελικό 36-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μποτώνης μείωσε σε 36-26, 40-26 από τους Ψαλιδόπουλο και Γκόλια, 40-31 με 5 συνεχόμενους πόντους του Γαλανάκη, 43-31 ο Ψαλιδόπουλος με τρίποντο, 43-36 με 0-5 απάντηση οι Γαλανάκης και Μποτώνης, 46-36 με τρίποντο του Γκόλια, 46-41 από τους Μποτώνη και Φιλαρτζή, 51-41 με 5 συνεχόμενους πόντους του Κουτσουρή, 51-46 από τους Μπέλλο και Κουτσουρή και νέο 5-0 σερί οι Κουτσουρής και Γκόλιας για το τελικό 56-46 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ψαλιδόπουλος σκόραρε για το 59-46, 59-48 ο Ελευθεριάδης, 62-48 από τον Μακρυδάκη, 62-54 με 0-6 σερί οι Κουρτέσης, Μπέλλος και Μποτώνης, 63-54 από τον Ζερβό, 63-57 ξανά ο Μποτώνης, 64-57 με βολή του Κουτσουρή, 64-59 ο Μποτώνης, 66-59 ο Γκόλιας, 66-60 από τον Μπέλλο και μια βολή ακόμη από τον Κουτσουρή για το τελικό 67-60 του παιχνιδιού.

Για τους Ασβούς, πέρα από τον Κουτσουρή, πολύ καλό ματς έκανε και ο Γκόλιας με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Jack’s ξεχώρισε ο Μποτώνης με 28 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.