5.3%
45.5%
23.9%
27.3%

Με το δεξί μπήκαν στην καλοκαιρινή λίγκα οι Kouvades, οι οποίοι φορτσαραν στο τρίτο δεκάλεπτο και κατάφεραν να πάρουν ένα κεφάλι στο σκορ, το οποίο το διαχειρίστηκαν στην τέταρτη περίοδο έναντι της Αμιλλας Περιστερίου για να φύγουν με το ροζ φύλλο με 51-45. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Μπαρέκος με 26 πόντους, 22 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σακκάς ξεκίνησε το ματς με 4-0 για τους Kouvades, οι Φουνταδάκης και Σακκάς απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας και ισοφάρισαν σε 4-4 για την Άμιλλα Περιστερίου, 7-4 από τον Μπαρέκο, 7-12 με 0-8 σερί οι Φουνταδάκης, Μήλας, Ραζής και Τσιμωτάς, 11-12 με ένα καλάθι του Πετρόπουλου και ένα του Πάρη Γιωτόπουλου, για να ακολουθήσει το τελικό 11-15 της πρώτης περιόδου από τον Φουνταδάκη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καλλέργης έβαλε τρίποντο για το 11-18, ο Μπαρέκος μείωσε σε 13-18, 13-20 ξανά ο Καλλέργης, 19-20 με 6-0 σερί οι Μπαρέκος και Σακκάς, 19-22 με καλάθι του Ραζή, 21-22 ξανά από τον Μπαρέκο και μια βολή του Φουνταδάκη για το τελικό 21-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μπαρέκος και Πάρης Γιωτόπουλος σκόραραν για το 25-23, ο Ραζής απάντησε με τρίποντο για το 25-26, 31-26 με 6-0 σερί οι Πετρόπουλος και Σακκάς, 31-29 από τον Μήλα, 40-29 με νέο σερί οι Κουβάδες με τους Μπαρέκο και Σακκά, για να απαντήσει η Άμιλλα με τους Φουνταδάκη και Σακκά για το τελικό 40-34 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μπαρέκος σκόραρε για το 43-34, ο Καλλέργης μείωσε σε 43-36, 45-36 ξανά ο Μπαρέκος, 45-41 από τους Φουνταδάκη και Ραζή, 47-41 ο Μπαρέκος, 47-44 με τρίποντο του Φουνταδάκη, 51-44 οι Μάριος Γιωτόπουλος και Μπαρέκος και μια βολή του Τσιμωτά για του τελικό 51-45 του παιχνιδιού.

Για τους Kouvades, πέρα από τον Μπαρέκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σακκάς με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για την Άμιλλα Περιστερίου ξεχώρισε ο Φουνταδάκης με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.