6.7%
64.5%
45.9%
37.5%

Οι Anonymous νίκησαν τον Άρειο Πάγκο με 56-63 σε ένα ματς όπου οι νικητές είχαν το προβάδισμα από την αρχή του ματς,χάνοντας το μόνο για λίγα δευτερόλεπτα στη δεύτερη περίοδο, αλλά μόνο εύκολο έργο δεν είχαν αφού ο Μαυρόπουλος και οι συμπαίκτες του δεν άφησαν ποτέ τη διαφορά να φτάσει σε διψηφιο. MVP του αγώνα ήταν ο Στάθης Βλάχος με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν πολλή διάθεση για μπάσκετ και το σκορ να πηγαίνει ψηλά και με αρκετές θεαματικες φάσεις. Καπέλης και Μαλαθούνης έβαλαν από ένα καλάθι για το 0-4. Ο Αντωνιαδης μείωσε σε 2-4 και ακολούθησε ένα 0-5 από Δρόσο, Μαλαθούνη και Βλάχο για το 2-9. Σε 4-9 μείωσε ο Αντωνιαδης και πάλι για να έρθει και ο Μαυρόπουλος για να γράψει το 6-9. 6-11 από τον Κωνσταντινίδη και άλλο ένα 4-0 από Σαμοΐλη και Αθανασόπουλο για το 10-11. Κωνσταντινίδης και Βλάχος για το 10-14 με τον Σαμοΐλη και πάλι να μειώνει σε 12-14 και να ακολουθεί ένα 0-4 από Βλάχο και Κωνσταντινίδη για το 12-18. Το τελικό 14-8 της περιόδου γράφτηκε από τον Πούλιο.

Στη δεύτερη περίοδο ο καλός ρυθμό και το όμορφο μπάσκετ συνεχίστηκε και από τους δύο, έτσι το κυνηγητό συνεχίστηκε χωρίς να μπορούν να πάρουν διαφορά οι Anonymous. Ο Σαμοΐλης έγραψε το 16-18,με τον Μαλαθούνη να απαντάει σε 16-21. Σαμοΐλης, Αθανασόπουλος και Αργύρης έδωσαν το προβάδισμα με 23-21 στον Άρειο πάγκο, κάτι που δεν κράτησε για πολύ αφού ο Καπέλης ισοφάρισε. Ξανά προβάδισμα ο Άρειος με τον Μαυρόπουλο (25-23) για να έρθει ένα 0-8 από τους Κονταμπάση, Παπαδήμα και Κωνσταντινίδη για το 25-31. Μαυρόπουλος και Σαμοΐλης μειωσαν σε 29-31 και ι Μητρέλλος έγραψε το τελικό 29-33 του ημιχρόνου.

Στα σημεία κέρδισαν και τη τρίτη περίοδο οι Anonymous, που είχαν λύσεις όταν ενιωθαν απειλή. Ο Αργύρης με δύο βολές έκανε το 31-33, ο Καπέλης απάντησε για το 31-35 και 33-35 ξανά από τον Αργύρη. Καλάθι από τον Μαλαθούνη για το 33-37 και ισοφάρισαν οι Μαριόλης και Μαυρόπουλος σε 37-37. Με ένα 0-5 του Μαλαθουνη πέρασαν ξανά μπροστά οι Anonymous (37-42) για να μειώσει ο Μαυρόπουλος σε 40-42 και ο Μαλαθουνης να βάλει άλλη μια βολή για το 40-43. Στον πόντο μείωσε ο Αργύρης (42-43) και εκεί ήρθαν 4 πόντοι από τον Βλάχο για τους Anonymous για να πάμε στο 42-47. Μια βολή από τον Σαμοΐλη για το 43-47, για να κλείσουμε την περίοδο με γκολ φάουλ από τον Μητρέλλο για το τελικό 43-50.

Στη τέταρτη περίοδο ο Άρειος πάγκος τα έδωσε όλα μέχρι το τέλος, όμως οι Anonymous ήταν ψυχραιμοι και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Ο Σαμοΐλης έβαλε καλάθι για το 45-50 και ο Βλάχος απάντησε για το 45-52. Αργύρης, Μαυρόπουλος και Αθανασόπουλος μειωσαν σε 50-52 για να έρθει ένα ξέσπασμα από τους Καπέλη και Βλάχο για να γίνει το 50-59 1.30 πριν τη λήξη. Με 31″ να μένουν ο Αργύρης μείωσε σε 52-59 και ο Άρειος πάγκος άρχισε τα φάουλ μπας και προλάβει. Εκεί όμως ήταν ψυχραιμοι και ψυχροι οι Anonymous με αποτέλεσμα να μη δυσκολευτούν. Ο Βλάχος έκανε το 52-60, ο Στεβολαιμος μείωσε σε 54-60 και ο Μαλαθούνης βάζοντας 1/2 έκανε το 54-61. Ο Αντωνιαδης έκανε το 56-61 και ο Βλάχος σημείωσε το τελικό 56-63 του αγώνα.

Πέρα από τον Βλάχο, επίσης πολύ καλοί ήταν οι Μαλαθούνης, Κωνσταντινίδης και Καπέλης για τους Anonymous. Για τον Άρειο Πάγκο καλή εμφάνιση έκαναν οι Μαυρόπουλος, Σαμοΐλης και Αργύρης.