20.0%
62.5%
38.5%
34.6%

Αρειος Παγκος vs Ballarhinos B.C. 56-67.Οι Ballarhinos έκαναν ένα πολύ δυνατό πρώτο ημίχρονο στο οποίο έχτισαν μια διαφορά 18 πόντων (22-40) και στη συνέχεια με σωστή διαχείριση έφτασαν στη νίκη για να κάνουν το 1-0 στη σειρά με τον Άρειο Πάγκο.Mvp του αγώνα ο Ζαβογιάννης με 21 πόντους,2 ριμπάουντ,7 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Ο αγώνας ξεκίνησε με καλάθι του Στρούζα 2-0 ο Άρειος Πάγκος. Ο Εκπληκτικός Ζαβογιάννης με τρίποντο το 2-3 για τους Ballarhinos. Ο Αθανασόπουλος από το ζωγραφιστό το 4-3 και ο Μάνος με σουτ από την γωνιά το 4-5. Ο Καλλιώρας με σουτ από την γωνιά το 6-5 και ο Ζήσης με τρίποντο το 6-8. Ο Αθανασόπουλος ισοφάρισε 8-8 και ο Ζαβογιάννης με ντραιβ, ο Καππής με 2/2 βολές και με σουτ από την γωνιά ο Μάνος έγραψαν το 8-14. Ο Μαυρόπουλος με τρίποντο και ο Αθανασόπουλος με σουτ μείωσαν σε 13-14 και ο Ζαβογιάννης με λει-απ το 13-16. Τρίποντο ο Καλλιώρας το 16-16 και ο Ζαβογιάννης με 2/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Μάνος με τρίποντο το σκορ έγινε 16-23. Ο Μαυρόπουλος το 18-23 και ο Μάνος το 18-25. Με 2/2 βολές ο Μαυρόπουλος το 20-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 20-28 με τρίποντο ο Γιοβάνης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαυρόπουλος με σουτ από την γωνιά το 22-28 για τον Άρειο Πάγκο. Με σερί 0-12 ξέφυγαν στο σκορ με 22-40 για τους Ballarhinos. Αρχικά ο Πέτροβας σκόραρε από το ζωγραφιστό, με 4 πόντους του ο Ζαβογιάννης, ο Πέτροβας με λει-απ στον αιφνιδιασμό ,τρίποντο ο Ζήσης και με 1/2 βολές ο Ζαβογιάννης. Ο Γκομπ με γκολ φάουλ το 25-40 και ο Ζαβογιάννηςμε τρίποντο το 25-43. Ο Καλλιώρας με 2/2 βολές το 27-43 και ο φοβερός Ζαβογιάννης με ντραιβ το 27-45. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 31-45 με λει-απ και με 1/2 βολές ο Σαμοΐλης και με 1/1βολή τεχνικής ποινής ο Καλλιώρας.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μάνος με τρίποντο το 31-48 για τους Ballarhinos. Με σερί 12-0 μείωσε ο Άρειος Πάγκος σε 43-48,αρχικά ο Μαυρόπουλος με 2 τρίποντα και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν ο Καλλιώρας ,ο Σαμοΐλης και ο Αθανασόπουλος. Ο Γιοβάνης με τρίποντο, ο Πέτροβας με 1/2 βολές και ο Γιοβάνης με σουτ πέτυχαν το 43-54. Το δεκάλεπτο τελείωσε 47-53 με ντραιβ ο Γκομπ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Στρούζας.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Ballarhinos ξέφυγαν στο σκορ με 47-62,αρχικά ο Μάνος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ ,με σουτ ο Γαλάνης, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γιοβάνης και με 2/2 βολές ο Μάνος. Ο Άρειος Πάγκος σκόραρε μετά από 4:30 λεπτά,μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Σαμοΐλης, καλάθι από το ζωγραφιστό ξανά ο Σαμοΐλης και με σουτ και τρίποντο ο Μαυρόπουλος και μείωσε 56-62. Ο Καππής με 2/2 βολές και ο Γιοβάνης με τρίποντο (1:20)έγραψαν το τελικό 56-67.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μάνος με 16 πόντους,8 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Γιοβάνης με 13 πόντους,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαυρόπουλος με 20 πόντους,9 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.