5.0%
50.0%
26.2%
10.5%

Οι MyRema State Warriors κέρδισαν τον Άρειο Πάγκο με 39-44 για να μείνουν μόνοι στη δεύτερη θέση έχοντας σκορ 6-1. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Κυριάκου με 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έδειξαν ότι θέλουν πολύ τη νίκη, έπαιζαν άμυνα με πάθος, δεν έδιναν χώρο στον αντίπαλο και έκλεισαν καλά τα ατού του αντιπάλου. Ο Καλλιώρας έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Σπυρόπουλος ισοφάρισε σε 2-2, Αργύρης και Σαμοΐλης έβαλαν από ένα καλάθι για το 6-2, οι MyRema State Warriors απάντησαν με 0-7 των Σταυρίδη και Βερύκιο για το 6-9 και 8-9 από τον Μαυρόπουλο. Δύο καλάθια του Σπυρόπουλου για το 8-13 και ο Καλλιώρας απάντησε με δύο δικά του για το τελικό 12-13 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχεια να είναι αρκετά σκληρό, οι δύο ομάδες έπαιζαν τρομερή άμυνα και το σκορ συνέχισε να κυμαίνεται χαμηλά. Τρίποντο του Μαυρόπουλου για το 15-13, 15-17 από τους Μαυρωνά και Κυριάκου και 17-17 από τον Μαριόλη. Καλάθι του Κυριάκου για το 17-19, 20-19 με τρεις βολές των Μαυρόπουλο και Αργύρη, 20-21 από τον Σπυρόπουλο και 22-21 ξανά με καλάθι του Αργύρη. Το τελικό 22-23 του ημιχρόνου το έγραψε ο Σταυρίδης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η κόντρα συνεχίστηκε χωρίς κανείς να μπορεί να ξεφύγει, με το προβάδισμα να εναλλάσσεται συνεχώς. Αργύρης και Μαυρόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 26-23, 26-28 με ένα 0-5 των Σταυρίδη και Μαυρωνά και 29-28 από τους Τσιλιμέκη και Μαριόλη. Καλάθι του Κυριάκου για το 29-30, 32-30 από τον Σαμοΐλη και 32-33 με δύο βολές του Σταυρίδη και μια του Μαυρωνά. Ο Καλλιώρας έβαλε μπροστά τον Άρειο Πάγκο σημειώνοντας το 34-33, αλλά το προβάδισμα στο τέλος συνέχισαν να το έχουν οι MyRema, αφού ο Σταυρίδης έγραψε το τελικό 34-35 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Άρειος Πάγκος έπαθε επιθετικό black out, σκόραρε μόλις 5 πόντους και οι MyRema State Warriors το εκμεταλλευτηκαν αυτό για να πάρουν το ροζ φύλλο. Ο Σταυρίδης έγραψε το 34-37, 36-37 από τον Σαμοΐλη και 36-42 με ένα 0-5 των Κυριάκου και Βερύκιο. Μια βολή του Τσιλιμέκη για το 37-42, 37-44 με τους Σταυρίδη και Μπακάλη να βάζουν από μια βολή και καλάθι από τον Καλλιώρα για το τελικό 39-44 του αγώνα.

Για τους MyRema State Warriors, πέρα από τον Κυριάκου, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σταυρίδης, Ίσσαρης και Σπυρόπουλος. Για τον Άρειο Πάγκο ξεχώρισαν οι Αργύρης, Καλλιώρας και Μαυρόπουλος.