17.9%
71.4%
24.0%
35.0%

Οι Printfair κάνοντας ένα διαστημικό τρίτο δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν διαφορά. Ο Άρειος Πάγκος πίεσε και μάζεψε τη διαφορά, όμως οι Printfair ήταν πιο ψυχραιμοι στο φινάλε και έφυγαν με το ροζ φύλλο να γράφει 46-50. MVP του αγώνα ήταν ο Θανάσης Καταραχιάς με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βγάζουν πολύ πάθος και ενέργεια, αλλά το σκορ έμεινε αρκετά χαμηλά, κυρίως λόγω του άγχους που είχαν να κερδίσουν και οι μεν αλλά και οι δε. Ο Θανάσης Καταραχιάς ξεκίνησε το ματς με τρίποντο, για να ακολουθήσει απάντηση από τον Μαυρόπουλο και 3 ακόμη πόντοι του Καλλιώρα για το 6-3. Ξανά καλάθι του Θανάση Καταραχιά για το 6-5, 8-5 από τον Αργύρη και σερί με 0-5 οι Χατζηαράπης και Παπαδέας για το 8-10. Το τελικό 11-10 της περιόδου το έγραψε ο Σαμοΐλης με τρίποντο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Άρειος Πάγκος μπήκε φορτσάτος, όμως οι Printfair παίζοντας στον δικό τους ρυθμό κατάφεραν να μειώσουν και να μην αφήσουν τον Άρειο Πάγκο να ξεφύγει. Μαυρόπουλος Καλλιώρας και Αργύρης έγραψαν το 17-10, ο Παπαδέας μείωσε σε 17-12, ο Καλλιώρας απάντησε για το 19-12 και 19-18 από ένα καλάθι του Αλέξανδρου Καταραχιά και δύο του Γιακουμή. Το τελικό 22-18 του ημιχρόνου γράφτηκε ξανά με τρίποντο του Αρείου Πάγκου, με δραστη όμως τον Καλλιώρα αυτήν τη φορά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Printfair έπαιζαν σαν να είχαν βάλει κάποιο cheat code, αφού μπροστά πυροβολούσαν και πίσω δεν έτρωγαν καλάθι με τίποτα. Δύο τρίποντα του Φασόλη για το 22-24, ο Μαριόλης ισοφάρισε σε 24-24, για να ακολουθήσει ένα σερί 0-17 από τους Αλέξανδρο Καταραχιά, Γιακουμή, Θανάση Καταραχιά και Χατζηαράπη για το τελικό 24-41 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Άρειος Πάγκος προσπάθησε να μαζέψει τα ασυμμάζευτα, μείωσε μέχρι και στους δυο πόντους, όμως οι Printfair κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και να φύγουν με το δίποντο. Ο Μαυρόπουλος μείωσε σε 27-41, ο Κρητικός με σουτακι μέσης απόστασης ανέβασε σε 27-43 και ο Άρειος Πάγκος απάντησε με 10-0 σερί των Καλλιώρα, Αθανασόπουλο και Αργύρη για το 37-43. Ένα τρίποντο και ένα δίποντο του Θανάση Καταραχιά για το 37-48, για να έρθει άλλο ένα σερί από τον Άρειο Πάγκο (9-0) με δράστες τους Μαυρόπουλο και Καλλιώρα για να μειώσουν σε 46-48 με 23″ να μενούν. Γρήγορο φάουλ στον Χατζηαράπη από τον Άρειο Πάγκο, με τον guard των Printfair να βάζει 1/2 βολές και να γράφει το 46-49 με 18″ να μένουν. Άστοχο τρίποντο από τον Άρειο πάγκο στη συνέχεια, ξανά φάουλ και βολές για τους Printfair. Ο Φασόλης πήγε στην γραμμή αυτήν τη φορά, έβαλε μία και έγραψε 46-50 με 10″ να μένουν. Το σκορ αυτό ήταν και το τελικό του αγώνα, αφού και το επόμενο τρίποντο που επιχείρησε ο Άρειος Πάγκος ήταν άστοχο.

Για τους Printfair, πέρα από τον Θανάση Καταραχιά, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Αλέξανδρος Καταραχιάς και Γιακουμής. Για τον Άρειο πάγκο ξεχώρισε η εμφάνιση των Μαυρόπουλο, Αργύρη και Καλλιώρα.