27.3%
78.9%
46.9%
19.4%

Μεγάλη νίκη των Ασβών απέναντι στους Undertakers με έναν Καρνέση να βάζει πάνω από τους μίσους πόντους (37)των Undertakers αλλά να μην καταφέρνει να δώσει τη νίκη, καθώς οι Ασβοί έκαναν πολύ καλό ματς με τον Κουτσουρή και τον Μακρυδάκη να οδηγούν τους Πράσινους στην νίκη. Mvp του αγώνα ο Κουτσουρής με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γάκης 2-0 οι Ασβοί. Οι Undertakers πέρασαν μπροστά στο σκορ με 2-6 με 2/2 βολές ο Καρνέσης και με 4 πόντους από τον Stermasi. Ο Ψαλιδόπουλος με σουτ το 4-6 και ο Καρνέσης έγραψε το 4-8. Με τρίποντο από την γωνία ο Ψαλιδόπουλος πέτυχε το 7-8 και ξανά ο Καρνέσης σκόραρε το 7-10. Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 15-10. Αρχικά με σουτ από την γωνία και με τρίποντο ο Ζαφειράκης και με τρίποντο ο Κουτσουρής. Ο Καρνέσης με ντράιβ το 15-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 19-12 με hook ο Ζαφειράκης και με σουτ ο Καραγιώργος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καρνέσης με ντράιβ πέτυχε το 19-14 για τους Undertakers. Ο Μακρυδάκης με τρίποντο έκανε το 22-14 για να απάντηση και ο Καρνέσης με τρίποντο για το 22-17. Ο Μακρυδάκης με εκπληκτικό floater πέτυχε το 24-17. Ο Καρνέσης σκόραρε με ντράιβ και ο Στρατηγαρέας με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 24-21. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραγιώργος το 26-21 και ο Καρνέσης με τρίποντο το 26-24. Μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Γάκης και με τρίποντο ο Μακρυδάκης το σκορ έγινε 31-24. Ο Μπατζάκας με 2/2 βολές το 31-26 και ο Κουτσουρής με τρίποντο το 34-26. Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-28 με 2/2 βολές ο εκπληκτικός Καρνέσης(20 πόντους).

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μπατζάκας με λει-απ και ο Καρνέσης με Ορφανός με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 34-32 για τους Undertakers. Ο Ζαφειράκης με τρίποντο έκανε το 37-32 για τους Πράσινους. Ο Καρνέσης με 3/3 βολές το 37-35 και ο Κουτσουρής με γκολ φάουλ το 40-35. Με σερί 0-10 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Undertakers 40-45. Αρχικά ο Καρνέσης με 2 κολλητά τρίποντο, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μπατζάκας και με λει-απ ο Καρνέσης. Ο Ζαφειράκης πέτυχε το 42-45 με σουτ και ο Ορφανός από το ζωγραφιστό το 42-47. Ο Μακρυδάκης πέτυχε το 44-47 και ο Στρατηγαρέας το 44-49. Οι Ασβοί πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ με 50-49, αρχικά ο Κουτσουρής με ντράιβ, σουτ από την γωνία ο Γουλιέλμος και ο Καραγιώργος με ντράιβ. Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-52 με τρίποντο ο Καρνέσης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Ασβοί με 2/2 βολές και με τρίποντο από τον Μακρυδάκη πέρασαν μπροστά στο σκορ με 55-52. Ο Καρνέσης με τρίποντο καθ ο Στρατηγαρέας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 55-57 για τους Undertakers. Νέο προβάδισμα οι Ασβοί 62-57,αρχικά ο Γάκης με hook, ο Κουτσουρής με σουτ και με τρίποντο ο Ψαλιδόπουλος. Ο Ορφανός με 2/2 βολές το 62-59 και ο Κουτσουρής με ντράιβ πέτυχε το 64-59. Ο Ορφανός με 3/4 βολές μείωσε 64-62(1:49). Ο Γάκης με σουτ από την γωνία(0:45) και ο Καραγιώργος με 2/2 βολές(0:24) πέτυχαν το 68-62. Ο Μπατζάκας με 1/2 βολές το 68-63(0:14). Το τελικό 69-63 έγραψε ο Μακρυδάκης με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μακρυδάκης με 16 πόντους,4 ριμπάουντ,6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γάκης με 8 πόντους,8 ριμπάουντ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο τρομερός Καρνέσης με 37 πόντους 7/9 βολές,6/8 δίποντα και 6/25 τρίποντα,1 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.