31.6%
41.7%
46.9%
26.1%

Αστέρας Ευελπίδων vs Άφοβος Σεπολίων 72-53.Πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε Αστέρας Ευελπίδων και  Άφοβο στο πολυκλαδικό.Με τον Άφοβο να είναι κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και τον Αστέρα με τρομερό πρέσινγκ στο Β ημίχρονο να κερδίζουν το ματς με διάφορα. Mvp του αγώνα ο Μαγκώνης Θανάσης με 25 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 7 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με εύστοχο σουτ ο Μαγκώνης Θανάσης 2-0 ο Αστέρας Ευελπίδων. Ο Γκότσης με σουτ ισοφάρισε 2-2 για τον Άφοβο.Ο Μαγκώνης Βασίλης με 2/2 βολές το 4-2 και ο Νούκε με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Γκούτσης από το low post και ο Γωγάκης με 1/2 βολές έγραψαν το 4-7. Ο Μαγκώνης Θανάσης με coast to coast το 6-7 και ο Πάντζαλης με σουτ το 6-9.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 9-9 με 1/2 βολές ο Χαρτοκόλλης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μαγκώνης Θανάσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σκλήρης με ντραιβ πέτυχε το 11-9 για τον Αστέρα. Ο Λοράνδος με τρίποντο το 11-12 για τον Άφοβο. Ο Mindaugas από το ζωγραφιστό και ο Μαγκώνης Θανάσης με σουτ και με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 17-12.Ο Φελεμέγκας με τρίποντο το 17-15 και ο Μαγκώνης Θανάσης απάντησε με τρίποντο το 20-15.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γκότσης και με τρίποντο ο Φελεμέγκας ισοπαλία 20-20.Ο Καραχρήστος πέτυχε το 22-20 από το ζωγραφιστό και ο Γκότσης με καλάθι από το low post το 22-22.Ο Μαγκώνης Βασίλης και ο Λαμπρόπουλος έγραψαν το 26-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τον Άφοβο να περνάει μπροστά στο σκορ με 26-31,αρχικά ο Γκότσης σκόραρε από το ζωγραφιστό, τρίποντο ο Φελεμέγκας, με σουτ ο Καραντζούνης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γκότσης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γκότσης με σουτ από την γωνιά το 26-33 για τον Άφοβο.Ο Μαγκώνης Θανάσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Βασίλης μείωσαν σε 30-33 για τον Αστέρα. Ο Καρατζούνης με σουτ το 30-35 και ο Σκλήρης από το ζωγραφιστό το 32-35.Ο Γκότσης με 1/2 βολές το 32-36 και ο Μαγκώνης Θανάσης με λει-απ στον αιφνιδιασμό, ο Λαμπρόπουλος με τρίποντο και με λει-απ έγραψαν το 39-36.Ο Γκότσης με σουτ το 39-38 και ο Ανδριόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό, 1/1 βολή τεχνικής ποινής ο Χαρτοκόλλης, ο Μαγκώνης Θανάσης από το ζωγραφιστό και ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο σκόραραν το 47-38.Ο Καρατζούνης με 1/2 βολές το 47-39 και ο Χαρτοκόλλης με 1/2 βολές το 48-39.Το δεκάλεπτο τελείωσε 48-40 με 1/2 βολές ο Καρατζούνης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαγκώνης Θανάσης με κάρφωμα, ο Μαγκώνης Βασίλης με λει-απ και ο Μαγκώνης Θανάσης με λει-απ πέτυχαν το 54-40 για τον Αστέρα . Ο Φελεμέγκας με νέο τρίποντο μείωσε σε 54-43 για τον Άφοβο.Ο Κουρής με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Χαρτοκόλλης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 58-43.Ξανά ο Φελεμέγκας με τρίποντο το 58-46 Χαρτοκόλλης με γκολ φάουλ το 61-46.Από το low post ο Γκότσης το 61-48 και ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο το 64-48. Ο Λοράνδος από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές και ο Νούκε με ντραιβ μείωσαν σε 64-53. Το τελικό 72-53 πέτυχαν μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Θανάσης και με τρίποντο ο Χαρτοκόλλης και ο Κουρής.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χαρτοκόλλης με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Λαμπρόπουλος με 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γκότσης με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Φελεμέγκας με 15 πόντους (5/7 τρίποντα)4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 6 κλεψίματα.

43Κουρής Σπυρίδων500011100.011100.010110007
91Mindaugas Vaiciunas200011100.000000010003