16.7%
59.1%
26.8%
18.8%

Οι Σουβλέηκερς, αν και ζορίστηκαν πάρα πολύ κόντρα στους Ατάλαντους, κατάφεραν να πάρουν ένα τεράστιο ροζ φύλλο για να ανέβουν στην πεντάδα που οδηγεί στα Playoffs με τελικό σκορ 40-44. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Απόστολος Σαπλαούρας με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τζουανάκος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Ατάλαντους με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Furness μείωσε σε 3-2 με δύο ελεύθερες βολές για τους Σουβλέηκερς, 5-2 ο Μακρής, 5-4 από τον Σαπλαούρα, 7-4 με καλάθι του Κιουμουρτζή, 7-11 με 0-7 σερί των Βάσση, Κυπραίου και Μαυρομάτη και απάντηση του Μιχαηλίδη με μια βολή για το τελικό 8-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μοσχίδης έβαλε καλάθι για το 8-13, 14-13 με ένα καλάθι του Ελτσίδη και δύο του Μιχαηλίδη, 14-16 με πόντους του Σαπλαούρα, 25-16 με 11-0 σερί οι Τσακμάκης, Μιχαηλίδης, Μυσιρλής και Τζουανάκος και τρίποντη απάντηση του Έξαρχου για το τελικό 25-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μιχαηλίδης έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 29-19, οι Βάσσης, Μοσχίδης, Κυπραίος και Σαπλαούρας απάντησαν με 0-12 σερί και προσπέρασαν με 29-31, 32-31 με καλάθι και φάουλ του Μυσιρλή, 32-32 με βολή του Σαπλαούρα, 33-32 με μια βολή του Σπύρου και νέο καλάθι του Σαπλαούρα για το τελικό 33-34 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Σαπλαούρας και Μοσχίδης μπήκαν με 0-5 και ανέβασαν στο 33-39, ο Χατζηβασιλείου μείωσε σε 36-39 με τρίποντο, 36-42 με απάντηση του Βάσση, 40-42 οι Μακρής και Χατζηβασιλείου και καλάθι από τον Μοσχίδη για το τελικό 40-44 του παιχνιδιού.

Για τους Σουβλέηκερς, πέρα από τον Σαπλαούρα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μοσχίδης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισε ο Μιχαηλίδης με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.