17.4%
42.9%
34.0%
35.0%

Σε ένα ματς με αρκετά λάθη και από τις δύο πλευρές οι Ζαππατίστας πήραν νίκη απέναντι στον Άφοβο Σεπολίων. Οι τελευταίοι το πάλεψαν αρκετά, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο έχασαν πολλά ριμπάουντ έκαναν λάθη και δεν πήραν για ακόμα μία φορά ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Νάκος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ για το 2-2 ,όμως ο Παπαντωνίου έβαλε τρίποντο και ξεκίνησε ένα σερί 7-0 για τους Ζαππατίστας. Τρίποντο ο Παπαντωνίου και πάλι , άμεση όμως η απάντησε με τον  ίδιο τρόπο από τον Λαμπρινό. (7-12) Ο Βερεντζιώτης με ωραίο μπάσιμο έγραψε το 9-14, ωστόσο ο Ντούφας βρήκε σκορ από τα 6,75 για την ισοφάριση. 14-17 έκλεισε το δεκάλεπτο με τρίποντο του Παπαντωνίου.

Ο Βερεντζιώτης άνοιξε το σκορ στο 2ο δεκάλεπτο, όμως ο Μαλλιάρας με ντράιβ και ο Ντούφας με τρίποντο έκαναν το 19-19. Ωραίο δυναμικό ντράιβ από τον Τραϊφόρο για το 24-23, τρίποντη απάντηση από τον Ράπτη που έγραψε το 26-26. Το 33-28 του δεκαλέπτου έκανε ο Γωγάκης με τρομερό buzzer beater τρίποντο.

Με ωραίο ντράιβ ο Λαμπρινός  έκανε το 35-28, είδε όμως ένα σερί 6-0 να φτάνει τους Ζαππατίστας στο -1. Ωραία κίνηση του Λακιού στο διάστημα αυτό με ποστ. Ο ίδιος παίκτης φιλοδώρησε 2 τάπες στο δεκάλεπτο. Ο Τραϊφόρος έβαλε ντράιβ, όμως ο Μπαρμπερίδης με τρίποντο έκανε το 40-42. Ο ίδιος έβαλε και το καλάθι στη λήξη της περιόδου με όμοιο τρόπο κάνοντας το 44-46.

Με τρία ωραία σουτ ξεκίνησε η τελευταία «στροφή» του ματς. Δύο ο Ντούφας, ένα ο Μπαρμπερίδης. Το 48-55 έγινε μετά από ποστ του Λακιού, δίποντο του Μπαρμπερίδη και τρίποντο του Παπαντωνίου. Ουσιαστικά στο σημείο αυτό κρίθηκε το ματς. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γωγάκης για το 50-55, ενώ ο Λακιός μετά από πάσα του Μπαρμπερίδη έκανε το 52-58. Ο Ντούφας με ωραίο σουτ έκανε το 55-61, και το τελικό 55-62 έκανε ο Παπαντωνίου με ½ βολή.

O Παπαντωνίου είχε 20 πόντους με 4 τρίποντα, 16 πρόσθεσε ο Μπαρμπερίδης με πολύ καλά ποσοστά, ενώ ο Λακιός βοήθησε πάρα πολύ κυρίως αμυντικά έχοντας 8-15-0-2-5!