20.0%
30.0%
23.0%
20.0%

Άφοβος Σεπολίων και Μυρμιδόνες βρέθηκαν σε μια αρκετά άστοχη βραδιά, με τους πρώτους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα και να παίρνουν τη νίκη με 48-40. MVP του αγώνα ήταν ο Μύρωνας Γκότσης με 5 πόντους, 20 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε οτι οι δύο ομάδες δεν είναι σε τόσο καλη βραδιά επιθετικά, με το σκορ να μενει χαμηλά. Ο Γκότσης έγραψε το 2-0, 2-5 οι Παγούνης και Χατζηδάκης,5-5 απο τον Καραντζούνη, 5-7 ο Βερεντζιώτης, 10-7 από τον Καραντζούνη και τον Γκότση και 10-9 από τον Χατζηδάκη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Άφοβος ξεμπλόκαρε επιθετικά, έβαλε κάποια μακρινά σουτ, όμως οι Μυρμιδόνες έμειναν σε απόσταση αναπνοής ξανά. Λαμπρινός και Πάντζαλης έγραψαν το 14-9, 14-15 με ένα 0-6 σερί οι Βερεντζιώτης και Μπέμπελος, 23-15 με δύο τρίποντα του Φελεμέγκα και ένα του Καραντζούνη, 23-18 από τον Χουλιάρα, 25-18 ο Νούκε, 25-19 ο Χατζηδάκης, 27-19 ξανά ο Νούκε και 27-21 απο τον Χατζηδάκη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες γύρισαν ξανά στον κακό εαυτό του πρώτου δεκαλέπτου, με τον Άφοβο να συνεχίζει να έχει τα ηνία. Χατζηδάκης και Αργαλιάς μείωσαν σε 27-25, 31-25 ο Λοράνδος, 31-27 ο Μπέμπελος, 33-27 ο Νούκε με δύο βολές, 33-29 ο Παπαντωνίου και τρίποντο του Φελεμέγκα για το τελικό 36-29 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο ο Άφοβος έκανε δυναμικό ξεκίνημα, πήγε την διαφορά στους 11, με τους Μυρμιδόνες να κάνουν την αντεπίθεση τους και να μειώνουν γρήγορα στους 5. Σε εκείνο το σημείο οι παίχτες του Νίκου Γιαννόπουλου έδειξαν απο τι μέταλλο ειναι πλασμένοι, άνοιξαν την διαφορά ξανά στους 9 και ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση νίκη. Ο Παπαντωνίου έγραωε το 36-31, 42-31 οι Φελεμέγκας, Γκότσης και Λαμπρινός, 42-37 οι Βερεντζιώτης, Καραντζούνης και Παγούνης , 46-37 οι Λοράνδος και Φελεμέγκας, 46-40 ο Παγούνης και 2/2 βολές από τον Λαμπρινό για το τελικό 48-40.

Για τον Άφοβο Σεπολίων, πέρα από τον Γκότση, καλη εμφάνιση έκαναν επίσης οι Λοράνδος, Λαμπρινός και Φελεμέγκας. Για τους Μυρμιδόνες ξεχώρισαν οι Χατζηδάκης, Παγούνης και Βερεντζίωτης.