29.0%
60.0%
32.6%
19.2%

Άφοβος Σεπολίων – Χαμένα Ταλέντα 74-49.Με το δεξί ξεκίνησε ο Άφοβος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παίρνοντας εύκολα τη νίκη απέναντι στα Χαμένα Ταλέντα.Mvp του αγώνα ο Γκότσης με 13 πόντους,16 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Γωγάκης και με 2/2 βολές ο Λαμπρινός 5-0 για τον Άφοβο.Ο Ψημάδης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό το 5-3 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Λαμπρινός και ο Γκότσης από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 9-3 και ο Αντύπας με τρίποντο το 9-6. Ο Λοράνδος με Hook το 11-6 και ο Πενταγιώτης με 2/2 βολές το 11-8. Το δεκάλεπτο τελείωσε 13 -8 με 2/2 βολές ο Γκότσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και από το ζωγραφιστό πέτυχε το 15-8 ο Γουργουλίτσας για τον Άφοβο. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γεροκωστόπουλος το 15-10 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπαγεωργίου και με τρίποντο ο Φελεμέγκας το σκορ έγινε 20-10. Ο Πενταγιώτης σκόραρε το 20-12 και ο Παπαγεωργίου με 2 κολλητά τρίποντα και ο Φελεμέγκας με τρίποντο ξέφυγε στο σκορ με 29-12 ο Άφοβος. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ψημάδης το 29-14 και ο Λοράνδος με 2/2 βολές το 31-14. Ο Κόλλιας με τρίποντο το 31-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 37-17 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γκότσης, με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Λαμπρινός και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Λοράνδος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αντύπας με τρίποντο και ο Ψημάδης με ντραιβ μείωσαν για τα Χαμένα Ταλέντα σε 37-22. Ο Γωγάκης με ντραιβ σκόραρε για τον Άφοβο το 39-22. Ο Πενταγιώτης με 4 πόντους του το 39-26 και ο Γωγάκης με σουτ το 41-26. Καταπληκτικό καλάθι ο Ψημάδης το 41-28 και ο Φελεμέγκας με τρίποντο και ο Λοράνδος από το ζωγραφιστό το 46-28. Ο Αντύπας σκόραρε το 46-30 και ο Παπαγεωργίου με σουτ από την γωνιά το 48-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 48-31 με 1/2 βολές ο Πενταγιώτης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κόλλιας με 1/2 βολές το 48-32 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Λοράνδος με 1/2 βολές ,ο Γωγάκης με 1-1 βολή τεχνικής ποινής, με γκολ φάουλ ο Λοράνδος, από το ζωγραφιστό ο Γκότσης και με τρίποντο ο Φελεμέγκας το σκορ έγινε 58-32. Ο Γεροκωστόπουλος με τρίποντο το 58-35 και ο Φελεμέγκας με νέο τρίποντο το 61-35. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γιάννης το 61-37 και ο Λοράνδος με Hook και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γκότσης και ο Λοράνδος έγινε το 67-37. Ο Πενταγιώτης με σουτ το 67-39 και ο Γιαννόπουλος με 1/2 βολές το 68-39. Ο Αντύπας με σουτ το 68-41 και ο Γκότσης με 1/2 βολές το 69-41. Ο Πενταγιώτης με σουτ και ο Κόλλιας μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 69-45. Ο Μπομπέρ Φελεμέγκας με νέο τρίποντο το 72-45 και ο Αντύπας με τρίποντο και ο Πενταγιώτης με 1/2 βολές έγραψαν το 72-49. Το τελικό 74 -49 πέτυχε ο Γκότσης από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπομπέρ Φελεμέγκας με 18 πόνοτυς(6/15 τρίποντα),6 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Γωγάκης με 8 πόντους,5 ριμπάουντ, 6 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ψημάδης με 9 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Αντύπας με 13 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πενταγιώτης με 14 πόντους ,5 ριμπάουντ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα.