42.9%
46.2%
34.0%
17.6%

Άφοβος Σεπολίων vs Miners 77-49.Ένα εύκολο βράδυ για τον Άφοβο απέναντι στου Miners, απέκτησαν μια μεγάλη διαφορά από το ημίχρονο με αποκορύφωμα τη γκεστ σταρ εμφάνιση του κόουτς Γιαννόπουλου στο 4 δεκάλεπτο.Mvp του αγώνα ο μπομπέρ Φελεμέγκας με 20 πόντους με 6/12 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα .

Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για τον Άφοβο ο Λαμπρινός με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρατζούνης. Οι Miners το 4-2 ύστερα από σουτ του Δήμα. Ο Λαμπρινός με τρίποντο το 7-2 και ο Τζαβάρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 7-4.Ο Μπομπέρ Φελεμέγκας το 10-4 με τρίποντο και ο Τουμπακάρης με 1/2 βολές το 10-5.Με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό ο Γιούρτης έγραψε το 14-5 και ο Μπασιάς μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 14-7.Ο Λαμπρινός με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 16-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-10 με τρίποντο ο Σιούτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Λοράνδος από το low post πέτυχε το 18-10 Για τον Άφοβο.Ο Τζαβάρας με τρίποντο και ο Μπασιάς με 1/1 βολή (τεχνική ποινή)το 18-13 για τους Miners. Ο Σπυριδωνάκος και Λαμπρινός με τρίποντο έγραψαν το 24-13 και ο Σιούτης με βολή από τεχνική ποινή και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ μείωσε σε 24-16.Ο Λαμπρινός με 2/2 βολές το 26-16 και ο Σιούτης από το ζωγραφιστό το 26-18.Ο Λαμπρινός από το ζωγραφιστό το 28-18 και ο Σιούτης το 28-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-20 με σουτ ο Παπαγεωργίου και γκολ φάουλ ο Γκότσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τουμπακάρης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 33-22 για τους Miners. Ο Γιούρτης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 35-22 για τον Άφοβο.Ο Τζαβάρας με τρίποντο το 35-25 και ο Λοράνδος από το ζωγραφιστό και ο Φελεμέγκας με τρίποντο το 40-25.Ο Σκλαβενίτης με 1/2 βολές το 40-26 και ο Άφοβος με σερί 15-0 ξέφυγε στο σκορ με 55-26,αρχικά ο Γιούρτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό, ο Παπαγεωργίου με 4 πόντους από σουτ, και τρίποντα ο Φελεμέγκας, ο Παπαγεωργίου και ξανά ο Φελεμέγκας. Ο Σκλαβενίτης με σουτ το 55-28 και ο εκπληκτικός Φελεμέγκας με τρίποντο και καλάθι από το ζωγραφιστό το 60-28.Τι δεκάλεπτο τελείωσε 60-30 μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Σιούτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσιάμης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Σκλαβενίτης με σουτ από το High post το 60-34 για τους Miners. Νέο σερί για τον Άφοβο 10-0 και το σκορ έγινε 70-34,αρχικά ο Φελεμέγκας με τρίποντο ,ο Λαμπρινός με τρίποντο και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε coach Γιαννόπουλος. Οι Miners μείωσαν 70-44,αρχικά ο Σιούτης με σουτ,ο Τσιάμης από το ζωγραφιστό και ο Σκλαβενίτης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με 2/2 βολές. Ο Σπυριδωνάκος με σουτ και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γιαννόπουλος το 74-44.Ο Σιούτης σκόραρε το 74-46 και ο Λοράνδος με τρίποντο το 77-46.Το τελικό 77-49 έγραψε ο Μόνος με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Λαμπρινός με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιούτης με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.