25.8%
71.4%
51.4%
26.9%

Ντέρμπυ μεταξύ των δύο ομάδων με τους Paranormal Inactivity να παίρνουν μία πολύ δύσκολη νίκη από την ομάδα της Άνδρου με το τελικό 69-62 να αποδεικνύει πόσο δύσκολα ξέφυγαν με νίκη οι Paranormal Inactivity. Το ματς κρίθηκε στα τελευταία 2 λεπτά όπου το σκορ ήταν στο 62-62, με τους παίχτες της Paranormal Inactivity να κάνουν ένα σερί 7-0 και να πετυχαίνουν την 4η συνεχόμενή τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, για να παραμείνουν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι αρκετά ανεβασμένοι, σε σχέση με τον πρώτο γύρο, παίκτες του Α.Ο. Άνδρου θα ψάξουν να βρουν σε άλλα ματς τις νίκες που χρειάζονται για να μην κινδυνέψουν στο τέλος της σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Paranormal Inactivity να ξεκινούν με ένα σερί 7-0 από τρίποντο του Χρυσαφιάδη και 2 δίποντα του Βολακάκη. Η ομάδα της Άνδρου θα απαντήσει με 1/2 βολές του Μουστάκα και τρίποντο του Χαρίδημου για να μειώσει σε 7-4. Ο Χρυσαφιάδης με νέο τρίποντο θα κάνει το 10-4 με τον Α.Ο. Άνδρου να φέρνει το ματς στον πόντο με τρίποντο του Δαμανάκη και δίποντο του Βιλλιώτη για το 10-9. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με 5 σερί πόντους του Παπαδάκη με γκολ-φάουλ και δίποντο για το 15-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, με νέο τρίποντο του Χρυσαφιάδη, οι Paranormal Inactivity θα διευρύνουν την διαφορά στους 9 πόντους για το 18-9 με τον Καλογερά να μειώνει με εύστοχο δίποντο για το 18-11. Back to back τρίποντο του Χρυσαφιάδη για το 21-11 με τον Μουστάκα να ευστοχεί σε δίποντο και να κάνει το 21-13. Οι Paranormal Inactivity θα συνεχίσουν με δύο συνεχόμενα δίποντα από τους Γκάζικα και Μιχελακάκη Ν. για το 25-13 με τον Α.Ο. Άνδρου να πατάει γκάζι και να κάνει ένα σερί 0-12 με τους Καλογερά, Κουτσουρόπουλο και Βιλλιώτη για να ισοφαρίσουν σε 25-25. Οι Paranormal Inactivity θα απαντήσουν στη συνέχεια με δίποντο του Μιχελακάκη Μ. και δίποντο του Παπαδάκη με το σκορ να διαμορφώνεται σε 29-25. Ο Καλογεράς όμως με γκολ-φάουλ πίσω από τα 6.75 θα ευστοχήσει στο τρίποντο και την βολή για να ισοφαρίσει ξανά το ματς σε μία μόνο επίθεση για το 29-29. Ο Μιχελακάκης Μ. με δίποντο στον αιφνιδιασμό θα γράψει το 31-29 με τον Κουτσουρόπουλο να σφραγίζει το πρώτο ημίχρονο ευστοχώντας σε ένα δίποντο κάτω από το καλάθι στην λήξη του χρόνου για το 31-31.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Paranormal Inactivity θα πάρουν ένα προβάδισμα 6 πόντων ύστερα από 2 δίποντα του Παπαδάκη και 2/2 βολές του Σκουλάτου για το 37-31 με τον Α.Ο. Άνδρου να μειώνει ξανά με 1/2 βολές του Δαμανάκη και δίποντο του Καλογερά για να κάνουν το 37-34. Στη συνέχεια, ο Δεδεδήμος με σουτ μέσης απόστασης και ο Σκουλάτος με 1/2 βολές θα κάνουν το 40-34 με τον Α.Ο. Άνδρου να απαντά με ένα σερί 0-5 από τρίποντο του Καλογερά και δίποντο του Δαμανάκη για το 40-39. Με τον Βολακάκη να γράφει ακόμα ένα δίποντο και τον Καλογερά να απαντά με τον ίδιο τρόπο το ματς θα πάει στο 42-41. Ο Παπαδάκης με δίποντο και ο Βολακάκης με 1/2 βολές θα κάνουν το 45-41 με τον Καλογερά να απαντά με μεγάλο τρίποντο και να μειώνει ξανά στον πόντο για το 45-44. Νέο δίποντο του Βολακάκη και τρίποντο ξανά από τον Χαρίδημο που θα φέρει το ματς στα ίσα για το 47-47. Το τρίτο δεκάλεπτο θα λήξει με δίποντο του Παπαδάκη για τους Paranormal Inactivity και δίποντο και για τον Βιλλιώτη στο άκουσμα της κόρνας για το 49-49.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Σκουλάτος με τρίποντο από την κορυφή θα κάνει το 52-49 και τον Α.Ο. Άνδρου να αντιδρά και να περνά μπροστά με τρίποντο του Κουτσουρόπουλου και 2/2 βολές του Μουστάκα για το 52-54 υπέρ της Άνδρου. Οι Paranormal Inactivity θα απαντήσουν με ένα σερί 4 πόντων από 2/2 βολές του Γκάζικα και δίποντο του Βολακάκη για να προσπεράσουν ξανά με 2 πόντους (56-54), ενώ ο Δαμανάκης με 1/2 βολές θα μειώσει στον πόντο για το 56-55. Στη συνέχεια, ο Σκουλάτος με 1/2 βολές και ο Χρυσαφιάδης με τρίποντο θα κάνουν το 60-55 με τους παίκτες της Άνδρου να βρίσκουν τα ψυχικά αποθέματα για να προσπεράσουν έπειτα από ένα σερί 0-6 με τρία δίποντα από τους Δαμανάκη, Χαρίδημο και Μουστάκα για το 60-61. Ο Μιχελακάκης Μ. με καλάθι μέσα από το ζωγραφιστό θα διαμορφώσει το 62-61 δίνοντας το προβάδισμα ξανά στους Paranormal Inactivity. Με 1/2 βολές του Δαμανάκη το παιχνίδι θα έρθει ξανά στα ίσα και στο 62-62. Με 1:40 να απομένει στο ρολόι για την λήξη του παιχνιδιού ο Μιχελακάκης Μ. θα πετύχει κρίσιμο δίποντο για το 64-62. Στη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα 56 δευτερόλεπτα πριν τελειώσει το ματς ο Παπαδάκης θα ευστοχήσει σε ένα πολύ μεγάλο τρίποντο για να κάνει το 67-62 με τον Χρυσαφιάδη να κλείνει το ματς με ακόμα ένα δίποντο 10 δευτερόλεπτα πριν το τέλος όπου το ματς θα τελειώσει με το τελικό 69-62 υπέρ των Paranormal Inactivity, αφού οι μόλις 6 παίκτες του Α.Ο. Άνδρου ξέμειναν από δυνάμεις στο τέλος του ματς.

MVP της αναμέτρησης ο Kill Bill Χρυσαφιάδης ο οποίος πέτυχε 17 πόντους (5/10 τρίποντα), 9 ριμπάουντ και από 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Καταλυτική και η παρουσία των Παπαδάκη (18 πόντοι, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα), Μιχελακάκη Μ. (6 πόντοι, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ) και Βολακάκη (11 πόντοι, 6 ριμπάουντ). Από τους ηττημένους ξεχώρισε η παρουσία του Καλογερά με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ.