17.9%
75.0%
34.1%
19.0%

Γ.Α.Σ.Τ. vs Phoenix Bums 47-58.Στην Καλλιθέα έγινε ένα ωραίο παιχνίδι και από τις δυο ομάδες . Οι Γ.Α.Σ.Τ. πήραν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο 15-11 αλλά δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν .Οι Phoenix Bums ανέβασαν στροφές και έκαναν την ανατροπή στο δεύτερο δεκάλεπτο με το ημίχρονο να τελειώνει 22-30 και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος.Mvp του αγώνα ο Φωτόπουλος με 15 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Γκάτσης 3-0 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Απάντησε με τρίποντο ο Καδάς και ισοφάρισε 3-3 για τους Phoenix Bums. Ο Διαμαντόπουλος από το ζωγραφιστό το 5-3 και ο Παπαντωνίου με 2/2 βολές και με ντραιβ το 5-7. Από το low post ο Καμαριωτάκης ισοφάρισε 7-7 και ο Παπαντωνίου με σουτ το 7-9. Ο Καμαριωτάκης και ο Μουζουράκης από το ζωγραφιστό έγραψαν το 11-9 για να ισοφαρίσει ο Παπαντωνίου 11-11. Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-11 με τρίποντο και 1/2 βολές ο Μουζουράκης.
 Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κρίθιμος με τρίποντο πέτυχε τι 18-11 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Με σερί 0-8 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 18-19 οι Phoenix Bums. Αρχικά ο Σαμαντάς με τρίποντο,με σουτ από την γωνιά ο Φωτόπουλος και ο Χουλιάρας και με 1/2 βολές ο Παπαδόπουλος. Ο Καμαριωτάκης από το ζωγραφιστό το 20-19 και ο Παπαδόπουλος με ντραιβ, 1/2 βολές ο Κοβάτσος και με ντραιβ ο Καδάς για το 20-24.Ο Βούλας με σουτ το 22-24 και το δεκάλεπτο τελείωσε 22-30 με τρίποντο ο Φωτόπουλος και με 3/4 βολές ο Παπαντωνίου.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σαμαντάς με τρίποντο και ο Παπαδόπουλος με ντραιβ έγραψαν το 22-35 για τους Phoenix Bums. Ο Διαμαντόπουλος από το ζωγραφιστό το 24-35 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Ο Παπαδόπουλος σκόραρε το 24-37 και ο Μουζουράκης με 2/2 βολές το 26-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-39 με σουτ ο Παπαντωνίου.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λάσπας και ο Φωτόπουλος με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 26-43 για τους Phoenix Bums. Ο Κρίθιμος με ντραιβ και ο Βουλάς με 1/2 βολές το 29-43 για τους Γ.Α.Σ.Τ. Ο Κοβάτσος με 1/2 βολές και ο Φωτόπουλος από το ζωγραφιστό το 29-46 .Ο Μίλσης με ντραιβ το 31-46 και ο Λάσπας με 2/2 βολές το 31-48. Ξανά ο Μίλσης το 33-48 και ο Φωτόπουλος με 1/2 βολές το 33-49.Ο Κρίθιμος με τρίποντο και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγραψε το 38-49.Ο Φωτόπουλος με 3/4 βολές ,ο Λάσπας μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Παπαδόπουλος με 2/2 βολές το 38-55.Ο Καμαριωτάκης με 4 πόντους του το 42-55 και ο Φωτόπουλος με 2/2 βολές το 42-57. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο ο Διαμαντόπουλος και με τρίποντο ο Χαλδαίος έγινε το 47-57. Το τελικό 47-58 πέτυχε ο Φωτόπουλος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Παπαντωνίου με 13 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Διαμαντόπουλος με 6 πόντους,15 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Καμαριωτάκης με 10 πόντους,και 13 ριμπάουντ.