34.8%
75.0%
44.9%
38.5%

Οι ReTirees πέρασαν με επιτυχία το εμπόδιο των Γ.Α.Σ.Τ. με 62-74, σε ένα ματς όπου μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. MVP του αγώνα ήταν ο Μαρίνος Γιαμαίος με 25 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι ReTirees μπήκαν πολύ δυνατά, οι Γ.Α.Σ.Τ. βρήκαν σχετικά γρήγορα ρυθμό και μπήκαν στο ματς, όμως μετα κάπου το έχασαν. Γιαμαίος και Μιχαηλίδης ξεκίνησαν το ματς με 0-7, για να απαντήσουν με 7-0 οι Καραγιάννης, Κοντεκάκης και Μουζουράκης για το 7-7. Απάντηση με 0-10 από Γιαμαίο, Πλεξουσάκη και Σαρρή για το 7-17, για να μειώσουν σε 11-17 ο Αδαμαντίδης με τον Αναστασίνη και να ακολουθήσει ένα 0-4 από Κατιάκο και Στόλη για το τελικό 11-21 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες κοιταζόντουσαν στα μάτια. Το σκορ ήταν σχεδόν ισόπαλο, αλλά αυτό συμφερε τον Κουσούλη και την ομάδα του που είχαν ήδη ένα προβάδισμα 10 πόντων. Ο Σαρρής έγραψε το 11-23 και ακολούθησε ένα 7-0 από Διαμαντόπουλο και Αναστασινη για το 18-23. Καλάθι από τον Κωστούλα για το 18-25 και τρεις πόντοι του Καραγιάννη για το 21-25. Κατιακος και Πλεξουσάκης ανέβασαν σε 21-28, για να μειώσει ο Καραγιάννης σε 23-28 κι να ακολουθήσουν 4 πόντοι από Κατιάκο και Μιχαηλίδη για το 23-32. Ξανά καλάθι από τον Καραγιάννη για το 25-32, απάντηση από Στόλη για να πάει ξανά στους 9(25-34) και ο Αδαμαντίδης σε 27-34. Ο Πλεξουσάκης έβαλε ένα διποντο για το 27-36 και ο Κοντεκάκης έγραψε το τελικό 28-36 με μια βολή.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Γ.Α.Σ.Τ. κατάφεραν να κρατήσουν χαμηλά στο σκορ τους ReTirees και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μπουν στο τελευταίο δεκάλεπτο έχοντας ελπίδες. Ο Ντάσκας μείωσε σε 31-36 και ο Μιχαηλίδης ανέβασε στο 31-38. Καλάθι από τον Αδαμαντίδη για το 33-38, απάντηση από τον Γιαμαίο για το 33-40 και ξανά στους 5 το ματς από τον Καμαριωτάκη(35-40). Πλεξουσάκης και Κατιάκος για το 35-43 και 4-0 από Διαμαντόπουλο και Αναστασινη για το 39-43. Ένα 0-4 δια χειρός Στόλη για το 39-47, για να έρθει ο Διαμαντόπουλος και να γράψει το τελικό 42-47.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Γ.Α.Σ.Τ. μειωσαν στο καλάθι πολύ γρήγορα, όμως σε εκείνο το σημείο οι ReTirees βρήκαν λύσεις, ξεφυγαν και πήραν άνετα τη νίκη. Ο Αναστασίνης μείωσε σε 45-47, για να ακολουθήσει ένα 0-8 από Γιαμαίο και Κατιάκο για το 45-55. Καλάθι από τον Αδαμαντίδη για το 47-55 και 0-5 από Στόλη και Γιαμαίο για το 47-60. Τρίποντο από τον Καραγιάννη για το 50-60, απάντηση από τον Γιαμαίο για το 50-63 και ξανά τρίποντο ο Καραγιάννης για το 53-63. Ο Στόλης ανέβασε στο 53-65, ο Καραγιάννης μείωσε σε 55-65 και ακολούθησαν τρεις πόντοι από Πλεξουσάκη και Κατιάκο για το 55-68. Τρίποντο και πάλι ο Καραγιάννης για το 58-68 και 0-6 από Πλεξουσάκη και Κατιάκο για το 58-74. Το τελικό 62-74 γράφτηκε από τον Αδαμαντίδη και τον Διαμαντόπουλο.

Πέρα από τον Γιαμαίο, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κατιάκος, Στόλης και Πλεξουσάκης για τους ReTirees. Για τους Γ.Α.Σ.Τ. καλή εμφάνιση έκαναν οι Καραγιάννης, Αδαμαντίδης, Καμαριωτάκης και Αναστασίνης.