11.1%
52.6%
30.6%
29.4%

Εμπυροι Β.C. vs Ballywood 41-55. Εύκολη νίκη για τους Ballywood έχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του ματς με μέγιστη διαφορα το +21 (28-49).MVP του αγώνα ο Βιλλιώτης με 14 πόντους,15 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και το σκορ άνοιξαν οι Εμπυροι Β.C. 2-0 με λει-απ ο Κολοβός.Ο Παπαδόπουλος με σουτ και με ντράιβ ο Κοσμάς για το 2-4.Ισοπαλία με σουτ ο Δεμέτης .Με 2/2 βολές ο Βιλλιώτης για το 4-6 για τους Ballywood για να φέρει το ματς στα ίσα ο Βιτωράτος 6-6.Την ασίστ ο Βιλλιώτης και το λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Σταματίου για το 6-8.Ο Βιτωράτος με τρίποντο για το 9-8, με το δεκάλεπτο να τελειώνει 9-15 με 4 πόντους ο Βιλλιώτης και με τρίποντο Buzzer ο Ντάσιος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσάκαλος με 2/2 βολές για το 11-15.Ο Κοσμάς και ο Ντάσιος με τρίποντα και ξανά ο Κοσμάς με ντράιβ για το 11-23.Ο Κολοβος με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Δεμέτης μείωσαν το 15-23.Ο Βιλλιώτης με 2/2 βολές και ο Ντάσιος και ο Σταματίου με 1/2 βολές για το 15-27 για τους Ballywood .Οι Εμπυροι Β.C. με τον Καλτσή ύστερα από λει-απ για το 17-27,με το δεκάλεπτο να κλείνει 17-32 με σου ο Βιλλιώτης και με τρίποντο ο Παπαδόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βιτωράτος με 2/2 βολές για το 19-32 .Άλλο ένα τρίποντο ο Κοσμάς για το 19-35 για τους Ballywood .Οι Εμπυροι Β.C. με 4 πόντους που πέτυχε ο Δεμέτης μείωσαν σε 23-35.Με coast to coast ο Κοσμάς και με καλάθι και 1/2 βολές ο Ντόβας για το 23-40.Ο Κολοβός αξιοποίησε την ασίστ του Καλτσή και έγραψε το 25-40.Ο Σταματίου και Βιλλιώτης με λει-απ για το 25-44.Με σουτ ο Δεμέτης και με 1/2 βολές ο Καλτσής για το 28-44.Με 2/3 βολές ο Παπανικολόπουλος,1/2 βολές ο Κοσμάς και με από το High post ο Βιλλιώτης για το 28-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-49 με τρίποντο ο Κολοβός και με λει-απ ο Πανταζής.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κοσμάς με ντράιβ για το 33-51 για τους Ballywood .Ο Δεμέτης με σουτ ,τρίποντο ο Βιτωράτος και ο Τσάκαλος με 3/4 βολές για το 41-51 για τους Εμπυρους.Το τελικό 41-55 έγραψαν ο Σταματίου και ο Παπανικολόπουλος με λει-απ .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ντάσιος με 7 πόντους,13 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κοσμάς με 12 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δεμέτης με 12 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Κολοβός με 9 πόντους ,8 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κοψίματα.