5.3%
0.0%
29.3%
20.7%

Εμπυροι Β.C. vs Gademians 52-42.Οι Έμπυροι πήραν τη νίκη απέναντι στους Gademians και έφτασαν μέχρι και στο +18,αλλά δεν κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά του πρώτου γύρου(-20).Mvp του αγώνα ο Μαυρόγιαννης με 18 πόντους, 18 ριμπάουντ (13-5),3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 6-0 για τους Έμπυρους,2 κλεψίματα και 2 λει-απ ο Χρόνης και ο Δεμέτης με σουτ. Ο Γκάμαρης με σουτ πέτυχε το 6-2 για τους Gademians. Με σερί 8-0 ξέφυγαν στο σκορ με 14-2 οι Έμπυροι, αρχικά ο Μαυρόγιαννης το καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ,λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Δεμέτης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαυρόγιαννης και με σουτ ο Χρόνης. Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-12 με σερί 0-10 για τους Gademians, αρχικά ο Παπαδόπουλος και ο Μπακαυγάς με τρίποντα και ο Παναγιωτάρας και ο Δημοσχάκης με καλάθια από το ζωγραφιστό.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χρόνης σκόραρε με σουτ το 16-12 για τους Έμπυρους. Απάντησε με τρίποντο ο Μπακαυγάς το 16-15 για τους Gademians. Ο Μαυρόγιαννης και ο Γυφτόπουλος σκόραραν το 20-15 και ο Κοζαδίνος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 20-17.Ο Τσάκαλος με τρίποντο έγραψε το 23-17 και ο Κοζαδίνος απάντησε και αυτός με τρίποντο το 23-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 29-20 με 4 πόντους του ο Μαυρόγιαννης από λει-απ και με σουτ από την γωνιά ο Δεμέτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χρόνης σκόραρε με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 31-20 για τους Έμπυρους. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Δημοσχάκης το 31-22 για τους Gademians. Ο Κολοβός με ντραιβ, ο Χρόνης με σουτ και ο Μαυρόγιαννης με 2/2 βολές το σκορ έγινε 37-22 .Ο Παναγιωτάρας με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Δημοσχάκης με σουτ και ο Κοζαδίνος με τρίποντο το σκορ έγινε 37-29.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κολοβός το 39-29 και ο Παναγιωτάρας από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 39-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 41-31 με 2/2 βολές ο Μαυρόγιαννης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Έμπυροι με σερί 8-0 στο +18 49-31,(πλησίασαν το -20 του πρώτου αγώνα 5 λεπτά πριν το φινάλε) αρχικά ο Χρόνης με καλάθι και 1/2 βολές, ο Κολοβός με ντραιβ, με 1/2 βολές ο Μαυρόγιαννης και με σουτ από την γωνιά ο Δεμέτης. Οι Gademians κατάφεραν με δικό τους σερί 0-8 να μειώσουν σε 49-39,αρχικά ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπασγουρίδης και ο Παναγιωτάρας και ο Παπασγουρίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με σουτ από την γωνιά. Χωρίς σκορ για 4:30 οι Έμπυροι και ο Μαυρόγιαννης με γκολ φάουλ το 52-39.Το τελικό 52-42 πέτυχε ο Γκάμαρης με τρίποντο.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κολοβός με 6 πόντους,8 ριμπάουντ,7 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Χρόνης με 15 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ ,5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παναγιωτάρας με 8 πόντους ,20 ριμπάουντ(12-8),3 ασίστ και 4 κλεψίματα.