24.0%
66.7%
50.0%
26.7%

Δυνατό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες στο τελευταίο τους παιχνίδι με τους Heat BC να κερδίζουν τους Έμπυρους BC που άντεξαν ένα ημίχρονο.
Στην πρώτη περίοδο και οι δυο ομάδες μπήκαν πολύ δυναμικά στον αγώνα με τον Παπαθανασίου να ανοίγει το σκορ. Ο πίνακας άλλαζε συνεχώς καθώς και οι δυο ομάδες προσπαθούσαν να μπουν μπροστά. Ο Δεμέτης ισοφάρισε στο 4-4 και ο Βιτωράτος με τρίποντο έκανε το 7-4. Ο Κακλέας έβαλε την ομάδα του ξανά μπροστά στο σκορ με 9-10 αλλά ο Δεμέτης άλλαξε πάλι τα δεδομένα με το 11-10. Εκεί οι Ηeat έκαναν ένα σερί 6-0 και πέρασαν μπροστά με 11-16. Η πρώτη περίοδος έληξε με την διαφορά στον πόντο με το 21-22 μετά το δίποντο του Βιτωράτου. Στην δεύτερη περίοδο οι Έμπυροι δεν κατάφεραν να περάσουν μπροστά το σκορ αλλά δεν αφήσαν την διαφορά να τους αφήσει πίσω. Βασικοί πρωταγωνιστές για το δεύτερο μισό του πρώτου ημίχρονου οι Κακλέας και Τούτσης. Προς το τέλος της περιόδου οι Heat αρχίσαν να παίρνουν μια διαφορά ασφάλειας με την περίοδο να τελειώνει στο +8 υπέρ τους στο 47-55.
Στο τρίτο δεκάλεπτο άρχισε να μιλάει η κούραση για τους Έμπυρους που έριξαν ρυθμούς και η διαφορά ξεκίνησε να αυξάνεται. Ο Κολοβός κατάφερε να μειώσει την διαφορά στους 12 με δυο συνεχόμενα δίποντα στο 34-46. Ο Κακλέας όμως κατάφερε προς το τέλος της περιόδου να πάει ξανά την διαφορά στους 8 αφού πρώτα ο Κολοβός μείωσε στους τέσσερις. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο η διαφορά ξέφυγε με τον Γιορνταμιλάκη να έχει τον κύριο λόγο για την ομάδα του και τον Κακλέα να σκοραρει 8 συνεχομένους πόντους για να κερδίσει η ομάδα του με 21 πόντους διαφορά και για να γίνει το τελικό 55-76.
Mvp του αγώνα ο Κακλέας με 22 πόντους, 2 ασσίστ, 2 κλεψίματα. Πολύ κάλος επίσης για τους Heat ο Γιορνταμιλάκης με 15 πόντους και 2 κλεψίματα,
Για τους Έμπειρους ξεχώρισε ο Κολοβός με 18 πόντους, 17 ριμπάουντ,1 ασσίστ, 3 κλεψίματα και 2 μπλοκ και ο Δεμέτης με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 1 κλέψιμο. Επίσης και οι δυο είχαν Double-Double.