29.2%
42.1%
40.4%
13.3%

Έμπυροι Β.C. vs Remal Madri 61-52.Από την αρχή του παιχνιδιού πήραν τη διαφορά οι Έμπυροι και την διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.Με κάποια μικρά ξεσπάσματα της Remal που προσπάθησε να μειώσει αλλά μετά τον τραυματισμό του Διαμαντόπουλου,έμειναν στο γήπεδο με πέντε άτομα και για άλλη μια φορά ξέμειναν από δυνάμεις.Mvp του αγώνα ο Μαυρόγιαννης με 17 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με με 3-0 με γκολ φάουλ ο Μαυρόγιαννης .Ο Διαμαντόπουλος με 2/2 βολές πέτυχε το 3-2 για τους Remal Madri.Ο Βιτωράτος με τρίποντο έκανε το 6-2 και ο Πρέκας με σουτ το 6-4.Ο Κολοβός με 1/2 βολές το 7-4 και ο Αθανασάκος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 7-6.Ο Κολοβός και ο Δεμέτης πέτυχαν το 11-6.Ο Πρέκας με εύστοχο σουτ το 11-8 και με τρίποντο ο Γεωργίου το 14-8.Απάντησε ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο και μείωσε σε 14-11.Με ντραιβ ο Μαυρόγιαννης, με τρίποντο ο Κολοβός και ο Γεωργίου με 1/2 βολές το σκορ έγινε 20-11.Ο Διαμαντόπουλος πέτυχε με 1/2 βολές το 20-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 22-12 με 2/2 βολές ο Κολοβός.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Remal Madri μείωσαν 22-17 ,ο Πρέκας με σουτ από την γωνιά, λει-απ ο Χάιδος και ο Διαμαντόπουλος με 1/2 βολές. Ο Βιτωράτος με σουτ το 24-17 για τους Έμπυρους. Ο Χατζηιγνατίου με Hook έκανε το 24-19 και ο Δεμέτης με 1/2 βολές το 25-19.Ο Διαμαντόπουλος με γκολ φάουλ το 25-22 και ο με 1/2 βολές ο Μαυρόγιαννης το 26-22.Ο Μανίνας από το ζωγραφιστό έκανε το 26-24.Ο Κολοβός με τρίποντο και ο Μαυρόγιαννης με Hook έγραψαν το 31-24.Ο Χατζηιγνατίου με 1/2 βολές έκανε το 31-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-25 ,ο Κολοβός με 4 συνεχόμενους πόντους και ο Μαυρόγιαννης με 1/2 βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γεωργίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Δεμέτης με λει-απ έγραψαν το 40-25 για τους Έμπυρους. Ο Αθανασάκος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 40-27 για τους Remal Madri. Ο Δεμέτης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 42-27 και ο Αθανασάκος με ντραιβ ,γκολ φάουλ ο Χάιδος και το σκορ έγινε 42-32 .Ο Μαυρόγιαννης με λει-απ το 44-32 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-8. για τους Remal 44-40 ,Ο Χάιδος με 4 συνεχόμενους πόντους του και 4 συνεχόμενους πόντους του ο Χατζηιγνατίου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γαϊτανής με τρίποντο και ο Μαυρόγιαννης με κάρφωμα το σκορ έγινε 49-40 για τους Έμπυρους. Ο Χατζηιγνατίου σκόραρε και μείωσε σε 49-42 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ για τους Remal Madri. Με σερί 10-0 καθάρισαν το ματς οι Εμπυροι και το σκορ έγινε 59-42 αρχικά ο Μαυρόγιαννης με 2/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Δεμέτης με 2 κολλητά τρίποντα. Οι Remal μείωσαν σε 59-52(1:00),αρχικά ο Μανίνας με τρίποντο και με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό και ο Χάιδος με 1/2 βολές και με λει-απ στον αιφνιδιασμό.Το τελικό 61-52 πέτυχε ο Νάσσης με 2/4 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κολοβός με 15 πόντους,7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πρέκας με 6 πόντους ,10 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.