33.3%
53.3%
26.2%
26.1%

Οι Εφτάψυχοι, με τον coach Δουρουντού στο τιμόνι, έκαναν πολύ δυνατό πρώτο δεκάλεπτο, πήραν διψήφια διαφορά πολύ γρήγορα και στη συνέχεια όλα ήταν πιο εύκολα για να φτάσουν στη δέκατη τους νίκη στη φετινή Golden με 48-77 κόντρα στους Ρούκουnets. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Γαλιάτσος με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Παπαδόπουλος και Τσάτος άνοιξαν το σκορ στο ματς γράφοντας το 0-5, ο Φρέρης μείωσε σε 3-5, 3-7 ο Παπαδόπουλος ξανά, 6-7 ο Πανόπουλος, 6-11 με τους Γαλιάτσο και Τσάτο να βάζουν από ένα καλάθι, 10-11 με 4 συνεχόμενους πόντους από τον Φρέρη, 10-21 με 0-10 σερί οι Τσάτος, Γαλιάτσος, Δημήτρης Γαλάνης και Παπαδόπουλος, 13-21 από τον Φιλιππόπουλο και 13-28 με νέο σερί από τους Παπαδόπουλο και Κουνάβη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσάτος έβαλε δύο καλάθια σερί για το 13-32, ο Φίλης μείωσε σε 16-32, 16-34 από τον Αναγνωστόπουλο, 21-34 ο Γανέλης με ένα προσωπικό 5-0 σερί, 21-36 ο Γαλιάτσος, 23-36 ο Φιλιππόπουλος, 23-42 με τους Δημήτρη Γαλάνη, Αναγνωστόπουλο και Γαλιάτσο να βάζουν από ένα καλάθι, 26-42 με τρίποντο ο Πανόπουλος και νέο καλάθι του Τσάτου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με 26-44.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος ξεκίνησε με εύστοχο τρίποντο για το 26-47, 31-47 οι Γανέλης και Φίλης, 31-49 ο Κουνάβης, 35-49 από τους Γανέλη και Φιλιππόπουλο και 35-56 με 0-7 σερί οι Παπαδόπουλος, Γονιδέλλης και Γαλιάτσος. Νέο 4-0 σερί από Γανέλη και Φιλιππόπουλο για το 39-56 και απάντηση με 0-5 οι Γαλιάτσος και Αλέξανδρος Γαλάνης για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με 39-61.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Γαλάνης έβαλε ένα καλάθι για το 39-63, 42-63 με τρίποντο του Στεριάδη, 42-67 από τους Αλέξανδρο και Δημήτρη Γαλάνη, 43-67 με μια βολή ο Στεριάδης, 43-69 ο Αλέξανδρος Γαλάνης, 44-69 ο Φίλης, 44-73 με δύο βολές και ένα καλάθι από τον Τσάτο, 46-73 με καλάθι από τον Γανέλη, 46-77 με ένα σερί από τα αδέρφια Γαλάνη ξανά και ακόμη ένα καλάθι από τον Φίλη για να γραφτεί το τελικό 48-77 του αγώνα.

Για τους Εφτάψυχους, πέρα από τον Γαλιάτσο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Αλέξανδρος Γαλάνης, Παπαδόπουλος, Δημήτρης Γαλάνης και Τσάτος. Για τους Ρούκουnets ξεχώρισαν οι Γανέλης, Φιλιππόπουλος και Φίλης.