11.1%
57.1%
52.6%
31.8%

Οι ReTirees επικράτησαν εύκολα των Εφτάψυχων με 65-48, έχοντας μια άνεση στο προβάδισμα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, για να ανέβουν στο 12-3 και να παραμείνουν μια ανάσα από την κορυφή της βαθμολογίας της Golden. MVP του αγώνα ήταν ο Θανάσης Τσαντζαλής με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αθηναίος άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Αναγνωστόπουλος και Γαλιάτσος απάντησαν βάζοντας από ένα καλάθι για το 2-4, 4-4 με σουτ μέσης απόστασης από τον Στόλη, 4-6 ο Αλέξανδρος Γαλάνης, 8-6 με 4-0 των Τσιρίδη και Κωστούλα, 8-10 με απάντηση με το ίδιο σερί από τους Γαλιάτσο και Αλέξανδρο Γαλάνη και 10-10 από τον Σαρρή για μια ακόμη ισοπαλία στην περίοδο. Στη συνέχεια ο Κουνάβης με τον Δημήτρη Γαλάνη έγραψαν από ένα καλάθι για το 10-14, 12-14 ο Τσιρίδης, 12-16 ο Γαλιάτσος μετά από ένα επιθετικό ριμπάουντ και 5-0 από τους Στόλη και Τσιρίδη για το τελικό 17-16 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γαλιάτσος έβαλε καλάθι και έδωσε προβάδισμα στους Εφτάψυχους με 17-18, ο Τσαντζαλής απάντησε με τρίποντο για το 20-18, 20-22 με ένα καλάθι του Γαλιάτσου και ένα του Αλέξανδρου Γαλάνη, 29-22 και +7 για τους ReTirees με ένα 9-0 των Αθηναίου, και Τσιρίδη, 29-24 ο Δημήτρης Γαλάνης, 33-24 οι Αθηναίος και Κωστούλας, 33-27 με μια βολή του Αναγνωστόπουλου και ένα καλάθι του Κουνάβη με ένα δύσκολο follow και νέο 7-0 από τους Τσαντζαλή και Κωστούλα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους ReTirees να είναι μπροστά στο σκορ με 40-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ReTirees πρόσθεσαν ακόμη 5 πόντους στο σερί που έτρεχαν από την προηγούμενη περίοδο για να το κάνουν 12-0 και να γράψουν το 45-27, οι Κουνάβης και Αναγνωστόπουλος απάντησαν με 0-4 για το 45-31, 46-31 με μια βολή του Αθηναίου, 46-35 με 0-4 από τους Αναγνωστόπουλο και Αλέξανδρο Γαλάνη, 50-35 με τους Μαθιουδάκη και Αθηναίο να βάζουν από ένα καλάθι, 50-41 με 0-6 σερί οι Δημήτρης Γαλάνης και Γαλιάτσος και μια βολή από τον Κωστούλα για το τελικό 51-41 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κουνάβης έβαλε καλάθι για το 51-43, 57-43 με 6-0 σερί οι Στόλης, Τσιρίδης και Αθηναίος, 57-46 από τους Αλέξανδρο Γαλάνη και Κουνάβη ξανά, 59-46 ο Τσαντζαλής, 59-48 ο Γονιδέλλης και ακόμη ένα 6-0 σερί από τους Τσιρίδη και Αθηναίο για το τελικό 65-48 της αναμέτρησης.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Τσαντζαλή, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Αθηναίος με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και Τσιρίδης με 12 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Εφτάψυχους πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Αλέξανδρος Γαλάνης με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, ενώ από κοντά σε απόδοση ήταν και ο Γαλιάτσος με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.