28.6%
55.0%
42.2%
29.2%

Θαλασσόλυκοι – Κατσαπλιαϊκός 51-70. Ο Κατσαπλιαϊκός με πολύ καλή εμφάνιση στο β ημίχρονο απέκτησε μια διαφορά ασφαλείας και έφτασε στη 2η του νίκη στο Summer League απέναντι στους μαχητικούς Θαλασσόλυκους. Mvp του αγώνα ο Παυλίδης με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καραμπίνος με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 5 κλεψίματα.
Οι Θαλασσόλυκοι άνοιξαν το σκορ 2-0 με ντράιβ ο Αρχέλαος. Ο Κατσαπλιαϊκός πέρασε μπροστά στο σκορ 2-4 με σκόρερ τον Παυλίδη και τον Βανδώρο. Το ματς στα ίσα 4-4 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παπαδάκης. Ο Ραγκούσης από το ζωγραφιστό και ο Παυλίδης με τρίποντο και με 1/2 βολές έγινε το 4-10 και ο Καραγιαννίδης με σουτ το 6-10.0 Παυλίδης πέτυχε το 6-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 10-13 με 4 πόντους του ο Αρχέλαος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ραγκούσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Βανδώρος με 2/2 βολές έγινε το 10-17 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Πρέκας Παναγιώτης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 12-17 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Ραγκούσης με 1/2 βολές και ο Καραμπίνος με ντράιβ το σκορ έγινε 12-20 και ο Τουρλούκης με ντράιβ και ο Αρχέλαος με 1/2 βολές το 15-20. Τρίποντο ο Παυλίδης το 15-23 και ο Τουρλούκης και ο Πρέκας Παναγιώτης μείωσαν σε 21-23. Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-28 με τρίποντο και 2/2 βολές ο Παυλίδης.
Τρίτο δεκάλεπτο ο Παπαδάκης σκόραρε το 23-28 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Ραγκούσης με γκολ φάουλ έγραψε το 23-31 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ξανά ο Παπαδάκης σκόραρε το 25-31 και ο Βανδώρος με 4 πόντους του έγινε το 25-35. Ο Παπαδόπουλος Άγγελος με 1/2 βολές το 26-33. Με σερί 0-13 το σκορ έγινε 26-48. Αρχικά με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βασιλικός, 4 πόντους από τον Καραμπίνο, τρίποντο ο Γαβριηλίδης, και ο Παυλίδης και ο Ραγκούσης σκόραραν με ντράιβ. Ο Αρχέλαος πέτυχε το 28-48 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-51 με τρίποντο ο Παπαδόπουλος Βασίλης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και το 29-51 ο Τουρλούκης με 1/2 βολές για τους Θαλασσόλυκους. Ο Παπαδόπουλος Βασίλης πέτυχε το 29-53 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Αρχέλαος σκόραρε το 31-53 και ο Ραγκούσης σκόραρε το 31-55. Ξανά ο Αρχέλαος πέτυχε το 33-55 με σουτ και ο Καραμπίνος με τρίποντο το 33-58. Ο Αρχέλαος πέτυχε το 35-58 και ο Παυλίδης με 1/2 βολές και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε έγινε το 35-61. Με ντράιβ ο Αρχέλαος το 37-61 και ο Παυλίδης το 37-63 με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Τσιλιώρης με σουτ το 39-63 και ο Καραμπίνος με τρίποντο και ο Παυλίδης με 2/2 βολές έγινε το 39-68. Ο Τουρλούκης και ο Τσιλιώρης με τρίποντο και ο Αρχέλαος με ντράιβ έγινε το 47-68. Ο Καραμπίνος με σουτ το 47-70 και το τελικό 51-70 έγραψε ο Αρχέλαος.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Ραγκούσης με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αρχέλαος με 23 πόντους, 2 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.