13.6%
43.8%
42.1%
8.0%

Οι Μπίρι Μπίρι κέρδισαν τους Θαλασσόλυκους με 61-38 έχοντας ενα προβάδισμα απο την αρχή του παιχνιδιού το οποίο όλο και μεγάλωνε, καθώς οσο περνούσαν τα λεπτά η κούραση επηρέαζε όλο και πιο πολύ τους μπλε. MVP του αγώνα ήταν ο Πέτρος Μανιάτης με 6 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά ζεστές, σκόραραν ακατάπαυστα και χάριζαν κάποιες αρκετά ωραίες φάσεις. Ο Τάτσης έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Τουρλούκης ισοφάρισε σε 2-2, οι Μαρκόπουλος και Τάτσης έγραψαν το 6-2, 6-4 ο Χριστοδουλόπουλος, 8-4 ο Σπυράκος, 8-7 ο Πρέκας, 10-7 ο Ευαγγελίδης, 10-13 με τους Παπαδόπουλο και Χριστοδουλόπουλο να βάζουν από ένα τρίποντο, 14-13 οι Ευαγγελίδης και Τάτσης, 14-15 ο Χριστοδουλόπουλος και 16-15 με δυο βολές του Τάτση για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να έχουν καλή απόδοση, με τους Μπιρι Μπιρι να διατηρουν ενα μικρό προβάδισμα ως το τέλος του ημιχρόνου. Πρέκας και Τουρλούκης έγραψαν το 16-18, 17-18 ο Μικράκης, 17-19 ο Πρέκας, 26-19 με ένα 9-0 σερί οι Σπυράκος, Χαραλαμπόπουλος, Πετάκος, Μανιάτης και Μαρκόπουλος, 26-20 ο Τουρλούκης, 28-20 ο Χαραλαμπόπουλος, 28-26 οι Τουρλούλης, Πρέκας και Χριστοδουλόπουλος και 30-26 με ένα καλάθι του Μανιάτη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Μπίρι Μπίρι έσφιξαν για τα καλά τα λουριά στην άμυνα και σε συνδυασμό με την σταθερότητα και τη συνέπεια στο σκοράρισμα πήραν διψήφια διαφορά. Ο Τάτσης έβαλε 4 πόντους για το 34-26, 34-27 ο Χριστοδουλόπουλος, 42-27 οι Ευαγγελίδης, Τάτσης, Σπυράκος και Μανιάτης, 42-29 ο Παπαδόπουλος και 44-29 απο τον Σπυράκο για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς είχε κυρίως διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς μπορεί η διαφορά να μην ητάν τοσο μεγάλη ,ομως οι Θαλασσόλυκοι είχαν μείνει απο ανάσες. Ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 46-33, 48-33 ο Πετάκος, 48-34 ο Καλπουζάνης, 54-34 οι Κοσμάς και Πετάκος, 54-36 ο Πρέκας, 59-36 οι Ευαγγελίδης και Κοσμάς, 59-38 ο Χριστοδουλόπουλος και 61-38 απο τον Σπυράκο, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα απο τον Μανιάτη, καλή απόδοση έπιασαν επίσης οι Τάτσης, Ευαγγελίδης και Σπυράκος. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισαν οι Πρέκας και Χριστοδουλόπουλος.