11.1%
30.8%
33.3%
29.4%

Οι Airball κέρδισαν τους Θαλασσόλυκους με 49-44 για να κάνουν μεγάλο βήμα για την είσοδό τους στα πλέι οφς. Με τον Τσάκαλη να βγάζει πολλή ενέργεια και να δίνει το έναυσμα της αντεπίθεσης στην επανάληψη, οι Airball επέστρεψαν από το -10, κράτησαν τους Θαλασσόλυκους άποντους στα τελευταία 12 λεπτά του αγώνα και με τον Ζούλη προσπέρασαν στο 4ο δεκάλεπτο για να πάρουν το ροζ φύλλο με 11-0 σερί στο τέλος!

Το ματς ξεκίνησε με τον Καραγιαννίδη να σκοράρει και τον Ζούλη να απαντά. Βασιλακόπουλος και Κόκλας έφεραν το ματς στο 4-6, με τον Ζούλη και τον Κυρούδη να απαντούν με 8-0 σερί για το 12-6 της ομάδας τους. Ο Δημητριάδης το διέκοψε, αλλά ο Τσάκαλης με τον Πολυχρονόπουλο έφεραν τους Airball στο 16-8.

Η περίοδος έκλεισε στο 16-10 από τον Δημητριάδη, που μαζί με τον Παπαδόπουλο και τον Δρόσο έτρεξαν ένα 0-9 σερί ως το 16-17 και το προσπέρασμα των Θαλασσόλυκων. Ο Καραχρήστος το διέκοψε, με τον Δημητριάδη και τον Δρόσο να σκοράρουν και για το 18-21. Οι Airball απάντησαν με Τσάκαλη και Κυρούδη για το 22-21, αλλά ο Παπαδόπουλος έγραψε τρίποντο. Με τον Κυρούδη το ματς πήγε στην ισοπαλία, αλλά ένα 2-9 ως το ημίχρονο έφερε τους Θαλασσόλυκους στο 26-33 με τον Βασιλακόπουλο και τον Κόκλα να σκοράρουν αρχικά, για να έρθει ο Δημητριάδης για το 26-33 μετά την απάντηση του Μουμούρη, σκοράροντας μάλιστα με buzzer beater φόλοου στην εκπνοή του πρώτου μισού.

Στην 3η περίοδο ο Καραγιαννίδης έγραψε το 26-35, με τον Μουμούρη να απαντά. Ο Βασιλακόπουλος με καλάθι και φάουλ έδωσε διαφορά 10 πόντων στους Θαλασσόλυκους, 28-38, με τον Ζούλη και τον Κυρούδη να μειώνουν σε 33-38. Ο Βασιλακόπουλος ήταν ξανά εκεί και ο Παπαδόπουλος έγραψε το 35-42, με τον Τσάκαλη να απαντά για τρεις. Ο Παπαδόπουλος σκόραρε για το 38-44 σε αυτό που έμελλε με 2:05 για το τέλος της 3ης περιόδου να είναι το τελευταίο καλάθι των Θαλασσόλυκων στο ματς, για να απαντήσει ο Ζούλης και να έρθει ο Τσάκαλης με τρίποντο για το 43-44.

Στην 4η περίοδο οι δυο ομάδες έμειναν άποντες στα πρώτα 5:30 τους, με τον Ζούλη να σκοράρει φόλοου και να παίρνει φάουλ για το 46-44 με έμμεσο τρίποντο και 4:33 στο χρονόμετρο. Ο ίδιος είχε 1/2 βολές με 2:10 για το τέλος για το 47-44, με τις δυο ομάδες να φτάνουν έτσι στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα. Χαμένη επίθεση από τους Airball, αλλά οι Θαλασσόλυκοι αστόχησαν σε τρίποντο στα 24 δευτερόλεπτα. Οι Airball είχαν 0/2 βολές στα 20 δευτερόλεπτα, αλλά οι Θαλασσόλυκοι έκαναν λάθος στα 6 δευτερόλεπτα και ο Καραχρήστος πήρε φάουλ από το κλέψιμο του Τσάκαλη και με 2/2 βολές σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.

Ο Τσάκαλης είχε 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα για τους νικητές, ο Ζούλης 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κυρούδης 12 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Θαλασσόλυκους ο Δημητριάδης είχε 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Βασιλακόπουλος 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Παπαδόπουλος 9 πόντους.