26.3%
39.3%
36.7%
25.0%

Συγκλονιστικό ήταν το χθεσινό παιχνίδι ανάμεσα σε θαλασσόλυκους και Be the Bee, με τους τελευταίους να φεύγουν με τη νίκη από το κλειστό του ΟΑΚΑ με πόντο κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Οι θαλασσόλυκοι πάλεψαν μέχρι τέλους για να πάρουν την πρώτη τους νίκη μέσα στη χρονιά, ενώ ταυτόχρονα οι Be the Bee επεδίωκαν να φτάσουν τα δέκα ροζ φύλλα και να ανέβουν στη βαθμολογία. Κερδισμένοι βγήκαν οι τελευταίοι, αφού ο Τσόγκας με ένα ζευγάρι βολών που κέρδισε στα τελευταία 5 δέκατα του δευτερολέπτου κατάφερε να σπάσει την ισοπαλία που επικρατούσε ως τότε και να δώσει την μονόποντη νίκη στην ομάδα του (61-62).

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με καλάθια των Τσόγκα και Κατσαϊδώνη για το 0-4, 4-4 οι λύκοι με 4 πόντους Αρχέλαου, 4-5 με βολή ο Ανέστης, 6-5 ο Καραγιαννίδης, σερί 0-10 των Bee με Κατσαϊδώνη και Παλαμιδά για το 6-15, δύο απανωτά τρίποντα του Αλεξόπουλου θα κάνουν το 12-15, 12-18 ο Παλαμιδάς, ενώ το 16-18 θα κάνει ο Αρχέλαος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 18-ολα από τον Αρχέλαο, 18-20 ο Τσόγκας, 21-20 από τον Αλεξόπουλο, 21-22 ο Γρηγόρας, 23-22 ο Αρχέλαος, 23-23 ο Γρηγόρας, Αρχέλαος και 25-23, 25-24 ο Κατσαϊδώνης, 29-24 ο Πρέκας και ο Αρχέλαος, 29-27 ο Τσόγκας, Αρχέλαος και 33-27, Ανέστης και Παλαμιδάς για το 33-32, τρίποντο Πρέκα για το 36-32, ενώ το 36-33 του ημιχρόνου θα κάνει ο Κατσαϊδώνης.

Στην επανάληψη πρώτοι θα σκοράρουν οι bees με τον Γρηγόρα για το 36-37, 38-37 ο Αρχέλαος, Τσογκας και Παλαμιδάς για το 38-44, Μελετίδης, Αρχέλαος και Καραγιαννίδης για το 45-44, ενώ το 45-48 θα κάνουν οι Κουνάδης και Νικολάου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι θαλασσόλυκοι θα μπουν δυναμικά με ένα 10-0 σερί και σκόρερ τους Αρχέλαο και Αλεξόπουλο για το 55-48, Τσόγκας και 55-52, 57-52 ο Μελετίδης, 57-53 με βολή ο Τσόγκας, 59-53 ο Σταματίου, οι μέλισσες θα περάσουν μπροστά με καλάθια των Ανέστη και Παλαμιδά για το 59-60, ενώ ο Μελετίδης θα βάλει μπροστά την ομάδα του με 61-60. τελευταίο λεπτό στο ματς με τους bee να χάνουν δύο βολές, οι θαλασσόλυκοι στην επόμενη επίθεση θα κάνουν επιθετικό φάουλ, οι Be the Bee θα βάλουν 1 βολή με τον Τσόγκα για το 61-61, οι λύκοι θα αστόχησουν, και πλέον με 24 δεύτερα να απομένουν οι μέλισσες έχουν επίθεση. με πέντε δεκατα του δευτερολέπτου να απομένουν, ο Τσόγκας θα βάλει την μια βολή και η ομάδα του θα φύγει με τη νίκη από το ΟΑΚΑ με 61-62.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Τσόγκας, ο οποίος σημείωσε 16 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 15 ριμπάουντ και 2 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Γρηγόρας και Παλαμιδάς, ενώ από τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισαν οι Αρχέλαος και Αλεξόπουλος.