31.6%
54.5%
27.5%
29.2%

Εύκολο βράδυ είχαν οι Θαλασσόλυκοι σήμερα επικρατώντας των λειψών Cofeewaukee Bugs με σκορ 77-49 σε ένα παιχνίδι όπου οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα απο την αρχή του παιχνιδιού και με ένα δεύτερο ημίχρονο ακόμα πιό ποιοτικό , κατάφεραν να κάμψουν κάθε αντίσταση που προέβαλαν τα πράσινα σκαθάρια, παίρνοντας το δεύτερο ροζ φύλλο της σεζόν. Αδιαμφισβήτητος MVP και παίκτης κλειδί για την καταιγιστική εμφάνιση των Θαλασσόλυκων , ο Κοντοπυράκης ο οποίος δεν είχε αντίπαλο σήμερα , σημειώνοντας 26 πόντους με 32 ριμπάουντ και 51 στο σύστημα αξιολόγισης κυριαρχώντας απόλυτα σε άμυνα και επίθεση!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με 4-0 απο τους Κοντοπυράκη και Αλεξόπουλο,3-4 με τρίποντο του Κοντάμπαση, 8-0 σερί απο τους Κοντοπυράκη και Δρόσο για το 12-3,12-7 με καλάθια απο τους Παπακωστόπουλο και Κοντάμπαση και 19-7 τελικά με καλάθια του Κοντοπυράκη και τρίποντο του Φίλιππα για να η πρώτη περίοδος.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τρίποντο του Καρτσομιχελάκη και δίποντο του Γιαντσίδη για το 19-12, τρίποντο του Καλπουζάνη και δύο βολές του Καρυάμη για το 24-12, καλάθι και φάουλ του Παπακωστόπουλου , δίποντο του Κομίνη και  τρίποντα απο τους Κοντάμπαση και Γιαντσίδη για να πλησιάσουν οι Cofeewaukee Bugs με 0-9 σερί στο 24-23 με τους Θαλασσόλυκους να πατάνε γκάζι με τη σειρά τους και ταΐζοντας τον Κοντοπυράκη να κάνουν ένα δικό τους 6-0 με ένα καλάθι του Δρόσου , κάνοντας το 30-23. Βολή του Παπακωστόπουλου και καλάθι του Κοντοπυράκη , διαμόρφωσαν το 32-24 του ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα ο Κοντοπυράκη έκανε το 34-24, καλάθι του Κομίνη για το 34-26, 10-0 σερί απο τους Θαλασσόλυκους με τους Δρόσο,Καραγιαννίδη ,Κοντοπυράκη και Αλεξόπουλο για το 44-26, δίποντο του Καρτσομιχελάκη και τρίποντο του Κοντάμπαση για το 44-31, 46-31 απο τον Φίλιππα,46-33 με τον Καρστομιχελάκη, με τους Θαλασσόλυκους να κάνουν ακόμα ένα 8-0 σερί με καλάθια του Κοντοπυράκη και τρίποντο του Καρυάμη για το 54-33. Δύο τρίποντα απο τους Κοντάμπαση και Κομίνη, έστειλαν το παιχνίδι με σκορ 54-39 στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Η τελευταία περίοδος ξεκίνησε με βολή του Κομίνη για το 54-40, 6-0 σερί απο τους Αναγνώστου,Καρυάμη και Κοσουβάκη, 60-42 με δίποντο του Κομίνη, 64-42 απο τους Κοσουβάκη και Καλπουζάνη, δίποντο του Καρστομιχελάκη για το 64-44, τρίποντο του Καλπουζάνη για το 67-44, δύο βολές του Καρτσομιχελάκη και 67-46, καλάθια απο τον Κοντοπυράκη και τον Φίλιππα για το 73-46,βολή του Καρστομιχελάκη και 73-47. δίποντο του Φίλιππα  και του Κοντοπυράκη για το 77-47 με τον Καρστομιχελάκη να κλείνει το μάτς με καλάθι για το τελικό 77-49.

Σε πολύ καλή βραδιά εκτός του Κοντοπυράκη βρέθηκε ο Φίλιππα με 13 πόντους 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ για τους Cofeewaukee Bugs ξεχώρισε ο Κοντάμπασης με 14 πόντους 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.