45.5%
44.4%
30.2%
18.8%

Έπειτα από ένα πολύ κλειστό 1ο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι πάτησαν γκάζι και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Dream Team.  Οι μπλε με μπροστάρηδες τους Αρχέλαο και Τσιλιώρη, 22 και 19 πόντους αντίστοιχα, απέκτησαν διαφορά ασφαλείας πριν το ημίχρονο και την διατήρησαν μέχρι και το τέλος του αγώνα, χωρίς να απειληθούνε ουσιαστικά από τους Dream Team.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξαν 0-4 οι Shkurti και Ζαχαριάς κατά σειρά,  ενώ με γκολ φάουλ και ευστοχώντας στη βολή απάντησε ο Αρχέλαος κάνοντας το 3-4. Ο Ζαχαριάς έδειξε άμεση αντίδραση σκοράρωντας εκ νέου για το 3-6, ενώ στην άλλη πλευρά του γηπέδου ο έμπειρος Καραγιαννίδης έκανε το 5-6. Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 10-8 με ένα δίποντο του Κώνστα και 2 πόντους από τον Τσιλιώρη και 3 από τον Αρχέλαο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο έπειτα από 2 εύκολα καλάθια των Αρχέλαου και Γερακοτή για τις δύο ομάδες, οι Θαλασσόλυκοι ανέβασαν στροφές και με επιμέρους σκορ 14-2 και 10 πόντους του Βασιλακόπουλου άνοιξαν την διαφορά επιβάλλοντας τον ρυθμό τους. Η διαφορά αυτή διατηρήθηκε μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου, το οποίο τελείωσε με σκόρ 31-18.

Και στο δεύτερο ημίχρονο οι θαλασσόλυκοι συνέχισαν με αυτόν το ρυθμό ξεκινώντας με ένα 10-0 δια χειρός του καυτού Τσιλιώρη. Στην συνέχεια, δουλειά για τους Θαλασσόλυκους έπιασε ο Αρχέλαος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την κούραση των αντιπάλων του, ενώ από την πλευρά τους οι Dream Team βρήκανε σκορ από τους Shkurti και Γερακοτή. Το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε την ομάδα των θαλασσόλυκων να προηγούνται με σκορ 49-31.

Το 4ο δεκάλεπτο είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα, ενώ το σκορ άνοιξε για τους Dream Team ο Κώνστας. Ο Τσιλιώρης όντας σε τρελά κέφια έφτασε την διαφορά για λογαριασμό της ομάδας του ως και τους 25 πόντους (58-33), ενώ η συνέχεια ήταν αναμενόμενη με τους Dream Team να βρίσκονται σε κακή μέρα. Τελικό σκορ 65-44 για τους Θαλασσόλυκους, οι οποίοι έδειξαν τα δόντια τους με το καλημέρα.