13.0%
33.3%
41.2%
27.3%

Σε ένα πολύ έντονο και σε γενικές γραμμές ανταγωνιστικό παιχνίδι για την 20ή αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Bronze League μεταξύ Κένταυρων και Golden Boys, οι δεύτεροι ήταν αυτοί που κατάφεραν να επικρατήσουν με τελικό σκορ 46-59. Το αποτέλεσμα αυτό σήμανε και την πρώτη φετινή ήττα για τους πρωτοπόρους Κένταυρους, η οποία ωστόσο δεν τους επηρέασε βαθμολογικά, ενώ οι Golden Boys έκαναν ένα σημαντικό βήμα για την διατήρηση της 2ης θέσης στον όμιλο, πετυχαίνοντας μάλιστα και την τρίτη συνεχόμενή τους νίκη.

Όσον αφορά στην έκβαση της αναμέτρησης, οι Golden Boys άνοιξαν το σκορ με τον Χαχάμη Α. για το 0-2, με τον Αναστασόπουλο να απαντά με τρίποντο για το 3-2. Χαχάμης Α. με 2/2 τρίποντα σημείωσε το 3-8, ενώ ο Συμπάρδης με δικό του τρίποντο έκανε το 6-8. Εκ νέου τρίποντο του Χαχάμη Β. και δίποντο του Ποντικού για το 6-13, με τον Παραλίκη για 3 και τον Λουλούδη για 2 να ευστοχούν για το 11-13. Στη συνέχεια είχαμε δίποντο του Ποντικού και 11-15, δίποντο Αναστασόπουλου και 13-15 και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 2/2 σουτ 2 πόντων του Χαχάμη Β. για το 13-19.

Δεύτερη περίοδος και ξεκίνημα με βολή του Συμπάρδη για το 14-19, με τον Χαχάμη Α. να απαντάει με τρίποντο για το 14-22. Ακόμη μία βολή, αυτή τη φορά από τον Ρέντα, που ευστόχησε και σε δίποντο στη συνέχεια για το 17-22. Δίποντο από Λαλιώτη και 17-24, δίποντο από Μπεσλεμέ και 19-24, ακόμα ένα σουτ 2 πόντων του Ποντικού και 19-26 και μία εύστοχη βολή του Μιχαλόπουλου για το 20-26. Τέλος, Χαχάμης Α. ξανά για 3 και Ρίζος για 2 διαμόρφωσαν το σκορ ημιχρόνου 20-31.

Έναρξη β’ ημιχρόνου με 2 δίποντα από Αναστασόπουλο και Συμπάρδη έφεραν το σκορ στο 24-31. Δίποντο του Ρίζου για το 24-33 και δίποντο του Μιχαλόπουλου για το 26-33, με τους Ποντικό και Δαπόλα να ευστοχούν σε 2/2 βολές και ένα δίποντο αντίστοιχα για το 26-37. Λουλούδης για 2 και 28-37, Ρίζος με ταμπλό για 3 και 28-40, Λουλούδης ξανά για 2 και Συμπάρδης με 2/2 βολές έκαναν το 32-40. Ποντικός διποντάκι και 32-42, ακόμα μία βολή του Συμπάρδη για το 33-42 και 2 συνεχόμενα τρίποντα από Χαχάμη Α. και Ποντικό για το 33-48. Μία βολή του Συμπάρδη ξανά και 34-48, δίποντο του Λαλιώτη και 34-50, δίποντο του Παπαδιά και 36-50 και ακόμα ένα τρίποντο με ταμπλό του Ρίζου για το σκορ τρίτης περιόδου 36-53.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Ποντικός για 2 για το 36-55, στη συνέχεια σερί 7-0 για τους Κένταυρους με Συμπάρδη, Αναστασόπουλο, Παπαδιά και Μιχαλόπουλο να διαμορφώνουν το 43-55. Μία βολή του Χαχάμη Β. και 43-56, μία βολή του Παπαδιά και 44-56, μία ακόμη βολή του Ρίζου και 44-57, για να έρθει ο Κανάκης από τη μία με σουτ 2 πόντων και ο Χαχάμης Β. από την άλλη με δικό του δίποντο να υπογράψουν το τελικό σκορ υπέρ των Golden Boys με 46-59.

Πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χαχάμης Α. με 17 π. 15 ρ. 5 τρ., με τους Ποντικό (15 π. 7 ασ. 4 ρ.), Ρίζο (11 π. 6 ρ. 3 ασ.) και Χαχάμη Β. (10 π.) να συμβάλλουν σημαντικά στην επικράτηση των Golden Boys. Από τους Κένταυρους ωστόσο ξεχώρισαν οι Συμπάρδης με 11 π. 5 κλ. 5 ασ. 4 ρ. και Λουλούδης με 8 π. 12 ρ..