21.9%
57.1%
31.4%
13.6%

Οι Κένταυροι σημείωσαν την 7η συνεχόμενή τους νίκη στο πρωτάθλημα και παραμένουν αήττητοι, μετά και την επικράτησή τους απέναντι στους Paranormal Inactivity με 47-35. Οι τελευταίοι έβαλαν δύσκολα στους νικητές, παρόλα αυτά η άμυνα των Κενταύρων στην τρίτη περίοδο (παθητικό 4 πόντων) επίδρασε καταλυτικά για την εξέλιξη του παιχνιδιού και την τελική έκβαση του αγώνα.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με τρίποντο Μιχαλόπουλου για το 3-0, Βολακάκης και Παγώνας θα κάνουν το 3-5, Καριώτης και Συμπάρδης για το 7-5, Σκαρπέλης και 7-όλα, Παπαδιάς και 9-7, δυο βολές Σκαρπέλη και 9-9, Παπαδιάς ξανά και 11-9, ενώ το 11-11 θα κάνει ο Χρυσαφιάδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 11-14 με τρίποντο του Σκαρπέλη, οι Κένταυροι ωστόσο με Ματλά, Κατσιβάρδα, Λουλούδη και Μιχαλόπουλο θα τρέξουν ένα 12-0 σερί και θα κάνουν το 23-14, Παγώνας και Βολακάκης μειώνουν σε 23-19, 25-19 ο Ρέντας, Σκαρπέλης με γκολ-φάουλ για το 25-22, ενώ το 27-22 του ημιχρόνου θα γράψει ο Μιχαλόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μιχαλόπουλος και Καριώτης θα σκοράρουν για το 32-22, Φάππας μειώνει σε 32-24, Ρέντας, Μιχαλόπουλος και Συμπάρδης θα στείλουν τη διαφορά στους 16 (40-24), ενώ ο Παγώνας με δίποντο θα μειώσει στο 40-26.

Τέταρτο δεκάλεπτο και τρίποντο Ματλά για το 43-26, Φούντος, Βολακάκης για το 43-30, 45-30 ο Συμπάρδης, Παγώνας και Σκουλάτος για το 45-35, ενώ το τελικό 47-35 θα διαμορφωθεί από τον Μιχαλόπουλο.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Καριώτης, ο οποίος σταμάτησε στους 3 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 16 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 17 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Ματλάς και Μιχαλόπουλος, ενώ από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισε η προσπάθεια των Σκαρπέλη και Φούντο.