36.0%
50.0%
43.5%
12.5%

Οι Καλλιθέα Pimps υπέταξαν τους Carnavaliers σε ήττα, έπειτα από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με γρήγορο ρυθμό και αρκετά σουτ έξω από τα 6.75. Οι πρώτοι, δεν μπήκαν πολύ καλά στο ματς, όμως στη συνέχεια, κατάφεραν να ροκανίσουν την εις βάρους τους διαφορά και στη συνέχεια να πάρουν κεφάλι στο σκορ, χτίζοντας μία διαφορά την οποία οι Carnavaliers προσπάθησαν να μειώσουν, χωρίς όμως οι Καλλιθέα Pimps να τους το επιτρέψουν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κοκκώνη να ανοίγει το σκορ με γκολ-φάουλ και τον Ψιλόπουλο να απαντά με τρίποντο για την ισοφάριση και το 3-3. Ο Ζουρνατσίδης με βολή και ο Κοκκώνης με δίποντο θα κάνουν το 6-3, με τον Αλεξίου να μειώνει σε 6-5 και τον Ζουρνατσίδη να επαναφέρει τη διαφορά με δίποντο για το 8-5. Οι Carnavaliers με 2 τρίποντα από τους Ψιλόπουλο και Πασχαλίδη αλλά και δίποντο του Τσουκαρέλλα, θα κάνουν το 8-13, όμως μς 2 τρίποντα των Καλλιθέα Pimps από τους Ζουρνατζίδη και Χατζηαμανέτογλου, θα κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 14-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Πανάγος με 6 σερί δικούς του πόντους θα κάνει το 19-13, ο Κωστάκης με τον Αλεξίου θα μειώσουν σε 19-17 και οι Καζαφέρης και Χατζηαμανέτογλου θα διαμορφώσουν το 23-17. Στη συνέχεια, οι Carnavaliers με ένα σερί 1-12 θα πάρουν μία διαφορά 5 πόντων (24-29), ο Βασιλειάδης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 26-29 με τον Καλόγηρο να κλείνει το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 26-30.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Καζαφέρης με δίποντο θα μειώσει σε 28-30, ο Καλόγηρος θα απαντήσει με τρίποντο για το 30-33 και οι Καλλιθέα Pimps με ένα σερί 14-2 θα περάσουν μπροστά για το 42-35. Ο Κωστάκης με δίποντο στον αιφνιδιασμό θα μειώσει σε 42-37, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο του Καζαφέρη και 2 δίποντα του Χατζηαμανέτογλου για το 49-37.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Βασιλειάδης με 2/2 βολές θα κάνει το 51-37, ο Δεληγιάννης με δύσκολο τρόπο θα διαμορφώσει το 51-39, ενώ ο Χατζηαμανέτογλου και ο Βασιλειάδης με 2 τρίποντα θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για το 57-39. Στη συνέχεια, ο Αλεξίου με δίποντο θα μειώσει σε 57-41, ο Χατζηαμανέτογλου με νέο τρίποντο θα κάνει το 60-41 και ο Αλεξίου με ένα δικό τους σερί 3-8 θα μειώσει τη διαφορά στους 14 πόντους για το 63-49. Οι Carnavaliers με 2 ακόμα δίποντα θα μειώσουν σε 63-53, ενώ το τελικό 65-53 θα διαμορφώσει ο Χατζηαμανέτογλου με εύστοχο δίποντο.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Κοκκώνης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 12 πόντους, με 7 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 2 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 17 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισε επιπλέον ο Ζουρνατσίδης, με τον Βασιλειάδη να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Carnavaliers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Αλεξίου και ο Τσουκαρέλλας.