12.5%
56.7%
41.2%
26.9%

Παιχνίδι θρίλερ στο παιχνίδι στην Καλλιθέα με την Yugopaistika να επιστρέφει στις νίκες και να ανεβαίνει βαθμολογικά με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 66-62. Οι Καλλιθέα Pimps μπήκαν δυναμικά στο ματς και έφτασαν να προηγούνται με 8 πόντους στο ξεκίνημα, όμως η Yugopiastika πήρε τα ηνία του αγώνα πριν το ημίχρονο. Στο 3ο δεκάλεπτο, η Yugopiastika πήρε τη μέγιστη διαφορά στο ματς (12 πόντοι), την οποία η ομάδα της Καλλιθέας ροκάνισε στο 4ο δεκάλεπτο παίρνοντας μάλιστα και μπροστά λίγο πριν το τέλος. Εκεί, η Yugopiastika ήταν πιο ψύχραιμη, παίρνοντας τελικά τη νίκη και πλέον βρίσκονται μία θέση πίσω από τους Καλλιθέα Pimps.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κουμπούλη να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το 0-2 και τους Καλλιθέα Pimps να τρέχουν ένα σερί 11-2 για το 11-4. Εκεί, ο Πολίτης με δίποντο θα κάνει το 11-6, ο Καζαφέρης θα απαντήσει με τρίποντο για το 14-6, ενώ η Yugopiastika με δικό της σερί 2-6 θα μειώσει σε 16-12. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο του Πανάγου για το 18-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Yugopiastika θα τρέξει ένα σερί 2-7 και θα μειώσει στον πόντο (20-19), ενώ ο Πανάγος με δίποντο θα διαμορφώσει το 22-19. Με δίποντο του Κουμπούλη το σκορ θα πάει ξανά στον πόντο (22-21), ο Βασιλειάδης με δύσκολο τρόπο θα κάνει το 24-21 και η Yugopiastika με νέο σερί 2-7 από τον Πολίτη θα πάρει κεφάλι στο σκορ για το 26-28. Με βολή και δίποντο του Κοκκώνη, οι Καλλιθέα Pimps θα περάσουν μπροστά για το 29-28, ενώ ο Μερζιώτης με δίποντο και τρίποντο στην επόμενη επίθεση θα κάνει το 29-33 υπέρ της Yugopiastika. Με δίποντο του Κοκκώνη το ματς θα πάει στο καλάθι, ενώ το ημίχρονο θα κλείσει με τρίποντο από πολύ μακριά για τον Πανταζόπουλο που θα διαμορφώσει το 31-36.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Βασιλειάδης θα κάνει το 33-36 με δίποντο ανάμεσα σε 2 αμυντικούς, οι Πανταζόπουλος και Κουμπούλης θα ευστοχήσουν σε τρίποντο και 2/2 βολές αντίστοιχα για το 33-41, ενώ ο Βασιλειάδης με νέο δίποντο στη ρακέτα της Yugopiastika θα διαμορφώσει το 35-41. Στη συνέχεια, η Yugopiastika με 2/2 βολές του Κουμπούλη και δίποντο από τον Ντζιό θα στείλουν την διαφορά στους 10 πόντους (35-45), ενώ οι Καλλιθέα Pimps θα τρέξουν ένα δικό τους σερί 9-3 στα τελευταία 3 λεπτά του 3ου δεκαλέπτου, κλείνοντας έτσι το δεκάλεπτο με το σκορ στο 44-48.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πανάγος θα μειώσει με δίποντο στον αιφνιδιασμό σε 46-48, ο Τσίγκας και ο Μερζιώτης με 2 τρίποντα θα κάνουν το 46-54 με τους Καλλιθέα Pimps να απαντούν με 2/2 βολές του Αναγνωστόπουλου και δίποντο του Πανάγου στον αιφνιδιασμό για το 50-54. Με 1/2 βολές του Πολίτη το σκορ θα διαμορφωθεί σε 50-55, με τους Καλλιθέα Pimps να τρέχουν ένα σερί 8-1, για να πάρουν το προβάδισμα (58-56). Στη συνέχεια, η Yugopiastika με 2/2 βολές του Πολίτη θα ισοφαρίσει σε 58-58, ο Κοκκώνης θα κάνει το 59-58 και ο Πολίτης με βολή το 59-59. Με δίποντο του Κοκκώνη, θα διαμορφωθεί το 61-59, ενώ η Yugopaistika με δίποντο του Πολίτη και 3 βολές του Κουμπούλη θα κάνει το 61-64. Με βολή θα απαντήσει και ο Κοκκώνης για το 62-64, ενώ το τελικό 62-66 θα κάνουν ο Ντζιός με τον Πολίτη με 2/4 βολές.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Πολίτης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 22 πόντους, με 11 ριμπάουντ, ενώ μοίρασε και 3 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 16 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από την Yugopiastika ξεχώρισε επιπλέον ο Κουμπούλης, με τον Ντζιό να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Καλλιθέα Pimps σε καλή μέρα βρέθηκε ο Καζαφέρης και ο Πανάγος.