21.4%
46.2%
46.2%
9.1%

Οι Καλλιθέα Pimps τα βρήκε σκούρα στα 2 πρώτα δεκάλεπτα.Ο Καναρίδης με 8 πόντους(2τρίποντα) και ο MVP Ζάκας Σταύρος με 9 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο βοήθησαν στην ανατροπή και την νίκη με 74-57.Ο Ζάκας είχε 18 πόντους με εκπληκτικά ποσοστά σε 4/5 βολές και 7/10 δίποντα και 0/4 τρίποντα ,9 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι ο Ζάκας Σταύρος για την Καλλιθέα Pimps 2-0.Με σερί 0-8 οι Laser Derm έκαναν το 2-8 αρχικά με  αριστερό λει-απ ο Κανελλόπουλος ,με 1/2 βολές ο Καψοκόλης  με τρίποντο ο Γανίτας και ξανά ο Καψοκόλης με λει-απ.Ο Βασιλειάδης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και το coast to coast ο Κοιλάκος Παύλος για το 6-8.Ο Καψοκόλης και ο Κανελλόπουλος έγραψαν το 6-12 .Ισοπαλία  12-12 με λει-απ ο Κοιλάκος Παύλος ,η ασίστ από τον Ζάκα Στάυρο και το καλάθι  ο Ζάκας Νίκος και με ντράιβ ο Ζάκας  Στάυρος.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 12-15 με ασίστ ο Κανελλόπουλος το λει-απ ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος και με 1/2 βολές ο  Καψοκόλης .

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 12-23 για τους Laser Derm ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 4 πόντους και με σουτ ο Παναγιωτόπουλος και ο Καψοκόλης .Με hook ο Ζάρας και με 2/2 βολές ο Ζάκας  Στάυρος για το 16-23.Ο Καψοκόλης με 1/2 βολές και με καλάθι στον αιφνιδιασμό ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος για το 16-26.Κλέψιμο και ασίστ ο Κοιλάκος Παύλος και το καλάθι ο Καζαφέρης για το 18-26.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παναγιωτόπουλος  για το 18-28.Το τρίποντο ο Κοιλάκος Παύλος,κλέψιμο και λει-απ ο Καζαφέρης  και ο Κοιλάκος Παύλος με καλάθι στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 25-28.Ο Κανελλόπουλος πέτυχε το 25-30 με σουτ .Με 2/2 βολές ο Ζουρνατσίδης έκανε το 27-30 για την Καλλιθέα Pimps .Με 2/2 βολές ο Καψοκόλης το 27-32. Και το δεκάλεπτο τελειώνει με τρίποντο ο Καναρίδης  για το 30-32.

Με σερί 8-0 οι Καλλιθέα Pimps πέρασαν μπροστά 38-32 με σουτ ο Ζάκας Στάυρος και με 2 τρίποντα ο Καναρίδης.Ο Κανελλόπουλος με 4 πόντους από σουτ έκανε το 38-36.Ο Ζάκας Στάυρος με σουτ και το κλέψιμο και το λει-απ ο Καναρίδης έγραψαν το 42-36.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος  και ο Καψοκόλης με λει-απ μείωσαν σε  42-40.Ο Ζάκας Στάυρος με 5 πόντους έκανε το 47-40.Με τον Κανελλόπουλο να σκοράρει το 47-42 με σουτ.Ξανά ο  Ζάκας Στάυρος από το Hihg post και ο Πανάγος με αριστερό λει-απ για το 51-42 που ήταν και σκορ δεκάλεπτου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κανελλόπουλος με σουτ έκανε το 51-44.Ο Πανάγος μοίρασε ασίστ σε Ζάρα και Καζαφέρη για το 55-44 .Το κλέψιμο και το καλάθι ο Καψοκόλης και με σουτ ο Γανίτας  για το 55-48 για τους Laser Derm.Ο Ζάρας με 2/2 βολές έκανε το 57-48 για την  Καλλιθέα Pimps.Ο Καψοκόλης και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με σουτ μείωσαν σε 57-52.Με αριστερό λει-απ ο Πανάγος σκόραρε το 59-52.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 1/2 βολές για το 59-53.Ο Βασιλειάδης την ασίστ και ο Ζουρνατσίδης με σουτ για το 61-53.Ο Καψοκόλης μοίρασε ασίστ και ο Κανελλόπουλος  με σουτ έκανε το 61-55.Ο Πανάγος με 4 πόντους και ο Ζάκας Στάυρος με 1/2 βολές για το 66-55.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καψοκόλης για το 66-57.Το ματς τελείωσε με τρίποντο ο Καναρίδης ,με λει-απ ο Ζουρνατσίδης και ο Βασιλειάδης με τρίποντο από τα 10 μέτρα!!

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καναρίδης με 14 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Ζουρνατσίδης  με 6 πόντους ,16 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Κοιλάκος Παύλος με 9 πόντους,6 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κανελλόπουλος  με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 13 πόντους,2 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα .