9.5%
25.0%
31.8%
17.1%

Την πρώτη τους νίκη κατάφεραν να σημειώσουν οι Airball B.C., καθώς επικράτησαν του Κατσαπλιαϊκού με 38-50. Οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο σε ένα κλειστό παιχνίδι. Στην τρίτη περίοδο, οι νικητές κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά, όμως ο Κατσαπλιαϊκός ισορρόπησε άμεσα. Παρόλ’αυτά, στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι Airball έτρεξαν ένα ασύλληπτο σερί 0-18, με το οποίο σφράγισαν το πρώτο τους ροζ φύλλο στη σεζόν.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξαν οι Ρούσσος και Θεοχάρης (0-3), οι Πριόβολος και Χαραλαμπίδης ισοφάρισαν σε 3-3, οι Ρούσσος και Θεοχάρης με βολές έκαναν το 3-5, ο Τζάνος από κοντά το 5-5, ο Καραγιάννης από μέση απόσταση το 5-7 και ο Τζάνος με «καλάθι και φάουλ» το 8-7 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Ο Ραγκούσης πέτυχε το 10-7, ο Μπίκος απάντησε για το 10-9, ο Γαβριηλίδης έκανε το 12-9, ακολούθησε σερί 0-7 από Τσάκαλη, Κουτσόπουλο και Ρούσσο για το 12-16, ο Τζάνος με μια βολή το 13-16, ο Ρούσσος σκόραρε για το 13-18, ο Βασιλικός το 15-18 και ο Θεοχάρης το 15-20 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Airball να ξεφεύγουν προσωρινά, πριν μειώσει ο Κατσαπλιαϊκός ξανά. O Γαβριηλίδης σκόραρε για το 17-20, ακολούθησε σερί 0-7 από Καραγιάννη, Καραχρήστο και Χαραλαμπόπουλο για το 17-27, ο Ραγκούσης έκανε το 19-27, ο Ρούσσος απάντησε για το 19-29, οι Τζάνος και Ραγκούσης μείωσαν σε 26-29, ο Ρούσσος με μια βολή το 26-30 και ο Τζάνος με τρίποντο το 29-30, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Airball να τρέχουν ένα τρομερό σερί και να παίρνουν τη νίκη. Οι Τζάνος και Σπανόπουλος αρχικά έκαναν το 35-30, ο Πολυχρονόπουλος από μέση απόσταση το 35-32, ο Τζάνος με μια βολή το 36-32, σερί 0-18 από Θεοχάρη, Κουτσόπουλο και Καραγιάννη για το 36-50 και ο Γαβριηλίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 38-50.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Βασίλης Κουτσόπουλος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Ρούσσος και Τσάκαλης. Από τον Κατσαπλιαϊκό, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Τζάνου και Γαβριηλίδη.