23.3%
60.0%
47.6%
14.3%

Κένταυροι vs Έμπυροι Β.C. 43-58.Οι Έμπυροι πήραν τη νίκη απέναντι στους Κένταυρους σε ένα ματς που είχαν απ την αρχή το προβάδισμα και διατήρησαν τη διαφορά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα φτάνοντας εύκολα στην νίκη.Mvp του αγώνα ο Μαυρόγιαννης με 8 πόντους,13 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι που πέτυχε ο Κολοβός 0-2 οι Έμπυροι.Ισοφάρισαν οι Κένταυροι με τον  Καλογερόπουλο με σουτ από το High post 2-2 . Ο Χρόνης με τρίποντο και ο Κολοβός με 1/2 βολές πέτυχαν το 2-6 και ο Κάκαρης με ντραιβ πέτυχε το 4-6.Ο Μαυρόγιαννης με σουτ ,ο Βιτωράτος με τρίποντο και ο Νέζος με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 4-13.Ο Κάκαρης με ντραιβ το 6-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 6-17,αρχικά ο Δεμέτης σκόραρε από το ζωγραφιστό, και ο Βιτωράτος με 2/2 βολές.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Έμπυροι με σερί 0-8 ξέφυγαν στο σκορ με 6-25,αρχικά ο Βιτωράτος από το ζωγραφιστό, με σουτ από το High post ο Χρόνης ,από το low post σκόραρε ο Μαυρόγιαννης και ο Χρόνης με ντραιβ. Οι Κένταυροι με τον Αδάμακη να σκοράρει με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 8-25. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο ο Νέζος πέτυχε το 8-27 και ο Αδαμάκης με τρίποντο και 2/2 βολές το 13-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 13-31,ο Βιτωράτος με τρίποντο και ο με 1/2 βολές.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χρόνης σκόραρε με σουτ το 13-33 για τους Έμπυρους. Οι Κένταυροι με τον Ρέντα το 15-33 .Ο Νέζος με 1/2 βολές και ο Χρόνης με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχαν το 15-36. Ο Καραγιαννίδης και ο Κάκαρης με τρίποντο μείωσαν σε 21-36 και ο Μαυρόγιαννης με σουτ έκανε το 21-38. Ο Κανάκης με τρίποντο το 24-38 και ο Τσάκαλος με ντραιβ το 24-40. Με τρίποντο σκόραρε και ο Αδαμάκης το 27-40 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-44 ,ο Μαυρόγιαννης από το ζωγραφιστό και ο Χρόνης με σουτ.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Κένταυροι με 1/2 βολές του Αδαμάκη έγινε το 28-44. Οι Έμπυροι με σερί 0-7 καθάρισαν το ματς 28-51,αρχικά ο Τσάκαλος με λει-απ, ο Νέζος με 2/2 βολές, με 1/2 βολές ο Χρόνης και ο Κολοβός σκόραρε μετα από επιθετικό ριμπάουντ . Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αδαμάκης και ο Μανώληκας και ο Κάκαρης με τρίποντο μείωσαν σε 35-51.Ο Καλτσής με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 35-53 και ο Κάκαρης με 1/2 βολές το 36-53. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Θεοχαρόπουλος το 36-55 και ο Αδαμάκης με 1/2 βολές και ο Κάκαρης με ντραιβ έγραψαν το 39-55.Χρόνης με 1/2 βολές το 39-56 και ο Κάκαρης με τρίποντο το 42-56.Ο Χρόνης με λει-απ το 42-58 και το τελικό 43-58 έκανε ο Κορδαλής με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χρόνης με 17 πόντους,6 ριμπάουντ ,7 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κολοβός με 5 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κάκαρης με 16 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 7 κλεψίματα και ο Αδαμάκης με 14 πόντους,9 ριμπάουντ και 1 ασίστ.