17.2%
68.0%
33.3%
28.6%

Οι Κένταυροι κέρδισαν με 59-53 τα Χαμένα Ταλέντα για να ανέβουν στο 9-6 στην κατηγορία, ανατρέποντας ένα -8 στην 3η περίοδο, όταν και έτρεξαν σερί 23-3 για να φύγουν μπροστά με 12 πόντους. Κάκαρης, Μανώληκας και Αδαμάκης ξεχώρισαν για τους νικητές, με τα Χαμένα Ταλέντα να πέφτουν στο 7-8.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Αδαμάκη, αλλά τα Χαμένα Ταλέντα είχαν μπει καλύτερα στον αγώνα, ο Αντύπας με τον Μπόικο και τον Πενταγιώτη τα έφεραν στο 2-9. Ο Λουρανδάκης έβαλε βολές για το 4-9, με τον Κόλλια να κλείνει το 1ο δεκάλεπτο στο 4-12. Στη 2η περίοδο ο Καλλέργης σκόραρε για το 6-12, με τον Πενταγιώτη και τον Αντύπα να απαντούν για το 6-16, τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς για τα Χαμένα Ταλέντα. Οι Κένταυροι απάντησαν αμέσως, ένα σερί 10-0 από τον Αδαμάκη, τον Κάκαρη και τον Ματλά έφερε το ματς στην ισοπαλία, 16-16, ενώ λίγο μετά ο Μανώληκας με 5 πόντους και ο Κάκαρης έβαλαν μπροστά με 23-17 την ομάδα τους, ολοκληρώνοντας ένα 16-1 σερί. Ο Κόλλιας με τρίποντο μείωσε σε 23-20, με τον Πενταγιώτη να γράφει κι εκείνος από μακριά και τον Κόλλια να σκοράρει ξανά για τρεις για να προσπεράσουν τα Χαμένα Ταλέντα, 25-26. Ο Μανώληκας απάντησε, ο Μπόικος έγραψε το 27-28, με το ημίχρονο να κλείνει στο 28-28 από μια βολή του Μανώληκα από επιθετικό ριμπάουντ 3 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

Στην επανάληψη Αδαμάκης και Πενταγιώτης αντάλλαξαν τρίποντα για το 31-31, με τον Αντύπα και τον Πενταγιώτη να φέρνουν μετά την ομάδα τους στο 31-39, τρέχοντας ένα 0-11 σερί. Ο Κένταυροι αντέδρασαν και με τον Μανώληκα και τον Καλλέργη μείωσαν σε 36-39 για να φέρει ο Αδαμάκης το ματς στον πόντο, πριν γράψει τρίποντο ο Κάκαρης για το 41-40. Ο Καλλέργης σκόραρε για το 44-40, με τον Αντύπα να απαντά με δύο βολές αλλά τον Κάκαρη να κλείνει το δεκάλεπτο με νέο τρίποντο για το 47-42.

Στην 4η περίοδο ο Μπαντούνας σκόραρε για τρεις για το 50-42, με τον Μανώληκα να γράφει το 52-42 και τον Μπαντούνα και πάλι να έρχεται για το 54-42, με την ομάδα του να τρέχει ένα σερί 23-3 από τη στιγμή που έμεινε πίσω με 31-39. Ο Αντύπας με καλάθι και φάουλ απάντησε για το 54-45, με τον Κάκαρη να γράφει τρίποντο για το 57-45. Ο Αντύπας μείωσε με βολές σε 57-47, ο Μπαντούνας έγραψε ένα πολύ δύσκολο καλάθι, 59-47, με τον Κόλλια να σκοράρει 5 πόντους για να μειώσει σε 59-53 με 3:10 στο χρονόμετρο. Όμως, οι δύο ομάδες έμειναν χωρίς πόντο το τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα, με τα Χαμένα Ταλέντα να μην καταφέρνουν να πλησιάσουν πιο κοντά και τους Κένταυρους να παίρνουν το ροζ φύλλο.

Για τους νικητές ο Μανώληκας είχε 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Κάκαρης 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Αδαμάκης 12 πόντους. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Κόλλιας έκανε μεγάλο ματς με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 7 κλεψίματα, ο Αντύπας 18 πόντους, ο Πενταγιώτης 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ.