4.5%
75.0%
33.3%
40.0%

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερη δυσκολία, οι Τουβλέηκερς συνέχισαν αήττητοι στον Α’ όμιλο της Rising League έπειτα και από την 14η αγωνιστική της λίγκας, αφού επικράτησαν των Κομπάρσων με το τελικό 48-74. Οι Κομπάρσοι ήταν κοντά στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο, όμως από την 2η περίοδο και μετά, οι νικητές άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς για να φύγουν με το 14ο ροζ φύλλο στις αποσκευές τους από το κλειστό του Στ. Βενέτης.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μαρίνο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο για το αρχικό 0-3, ο Οικονόμου θα απαντήσει με δίποντο για να μειώσει σε 2-3, ενώ ο Κοσκέρας με εύστοχη βολή θα γράψει το 2-4 στο ματς. Εκεί, ένα δίποντο του Αλβέρτη θα φέρει το 4-4, όμως ένα σερί 2-7 των Τουβλέηκερς θα ανοίξει τη διαφορά στους 5 πόντους με το σκορ στο 6-11. Στη συνέχεια, ο Γαβρέλας με 2 σερί δίποντο θα μειώσει στον πόντο για το 10-11, με τον Ιακωβάκη να απαντά με γκολ-φάουλ για το 10-14 και τον Οικονόμου να σφραγίζει το πρώτο δεκάλεπτο με δικό του δίποντο στο 12-14 των Τουβλέηκερς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Λινάρδος με δύσκολο δίποντο θα φέρει το ματς στα ίσα για το 14-14, όμως οι Τουβλέηκερς θα τρέξουν ένα σερί 1-11, για να ανοίξουν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο με το σκορ στο 15-25, οι Κομπάρσοι θα βολή του Λινάρδου και δίποντο του Γαβρέλα θα μειώσουν στους 7 για το 18-25, όμως οι Τουβλέηκερς δεν θα αφήσουν το πόδι από το γκάζι και με ένα νέο σερί 0-10 από τους Μαρίνο (6), Κοσκέρα (2) και Καρμοίρη (2), θα καταφέρουν να πάνε το παιχνίδι στο + 17 για το 18-35. Εκεί, ο Γαβρέλας με εύστοχο τρίποντο από την κορυφή θα μειώσει σε 21-35, με τον Καρμοίρη να απαντά με έμμεσο τρίποντο για το 21-38 του ματς. Με δίποντο από follow θα απαντήσει ο Χατζηαγγελάκης για να μειώσει σε 23-38, ενώ το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με 2/2 βολές ο Ιακωβάκης που θα διαμορφώσει το 23-40 για τους Τουβλέηκερς.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια για το 3ο δεκάλεπτο, οι Τουβλέηκερς θα ανοίξουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά, έπειτα από τρίποντο του Καρμοίρη και βολή του Κοσκέρα για να κάνουν το 23-44, όμως οι Κομπάρσοι θα μειώσουν στους 17 με ένα μίνι σερί 6-2. Εκεί, ο Μαρίνος με νέο τρίποντο θα κάνει το 29-49, ο Λινάρδος θα μειώσει με δικό του δίποντο σε 31-49, ενώ ένα σερί 2-12 των Τουβλέηκερς θα ανοίξει και πάλι την ψαλίδα της διαφοράς στους 28 με το σκορ στο 33-61. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Οικονόμου, για να ροκανίσει τη διαφορά στους 26 και να κλείσει την περίοδο στο 35-61.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Χατζηαγγελάκης με βολή θα μειώσει σε 36-61, ο Ρίζας με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 36-62, οι Κομπάρσοι με 2 δίποντα των Οικονόμου και Γαβρέλα θα μειώσουν σε 40-62, ενώ οι Τουβλέηκερς με ένα σερί 0-6 για το 40-68 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Χατζηαγγελάκης με 2 σερί δίποντα θα ροκάνισει τη διαφορά στους 24 με το σκορ στο 44-68, ο Ιακωβάκης με βολή θα διαμορφώσει το 44-69, ενώ ο Χατζηαγγελάκης με νέο δίποντο το 46-69. Με ένα ακόμα δίποντο των Τουβλέηκερς από τον Ιακωβάκη θα κάνει το 46-71, ο Λινάρδος με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει σε 48-71, ενώ το ματς θα σφραγίσει με τρίποντο ο Μαρίνος ξανά για το τελικό 48-74.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Γιώργος Καρμοίρης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 16 πόντους με 11 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 25 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Καρμοίρη από τους Τουβλέηκερς ξεχώρισε και ο Κοσκέρας, με τον Λειβαδά να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Κομπάρσους σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Λινάρδος και ο Οικονόμου.