22.7%
57.9%
26.0%
5.6%

Με νίκη μπήκαν στο 2024 οι Los Amigos, καθώς επικράτησαν των Μπάσχετων με 36-40. Οι Μπάσχετοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, με τους Amigos, όμως, να είναι σε απόσταση ασφαλείας συνεχώς. Στο δεύτερο μέρος, η κατάσταση δεν άλλαξε, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και ο νικητής να κρίνεται στις λεπτομέρειες στο φινάλε υπέρ των Amigos, οι οποίοι έτρεξαν ένα κομβικό σερί 0-10, το οποίο τους χάρισε το ροζ φύλλο, με το οποίο εδραιώθηκαν μόνοι τους στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Μπάσχετους να μπαίνουν πιο δυνατά. Οι Χατζηθάνος και Σομπόνης άνοιξαν το σκορ (7-0), ο Πάτρος πέτυχε το 7-2, ο ο Χατζηθάνος ξανά για το 9-2 και ο Χατζηθεοδώρου με μια βολή το 9-3 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Los Amigos ισορρόπησαν, αλλά οι Μπάσχετοι κράτησαν το προβάδισμα. Αρχικά, ο Φράγκος έκανε το 11-3, οι Πάτρος, Λιανάς μείωσαν σε 11-7, οι Χατζηθάνος, Σομπόνης πέτυχαν το 15-7, ο Τεντόμας έκανε το 15-9, ο Χατζηθάνος ευστόχησε σε νέο τρίποντο για το 18-9, οι Λέκκος, Χατζηθεοδώρου, μείωσαν σε 18-12, ο Σίνης από κοντά το 20-12, οι Βογιατζάκης, Λιανάς το 20-16 και ο Σομπόνης το 22-16 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Μπάσχετους να διατηρούν το προβάδισμα. Ο Καραγιώργης πέτυχε το 24-16, οι Πάτρος, Τεντόμας, Βογιατζάκης μείωσαν σε 24-22, οι Χατζηθάνος, Καραγιώργης έκαναν το 28-22 και ο Τεντόμας με 2 βολές το 28-24, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Μπάσχετους να είναι πιο εύστοχοι και να παίρνουν τη νίκη. Ο Φράγκος ευστόχησε σε 2/2 βολές για το 30-24, οι Πάτρος, Τεντόμας μείωσαν σε 30-28, ο Φράγκος με τρίποντο έκανε το 33-28, ο Λιανάς από κοντά το 33-30, ο Χατζηθάνος πέτυχε μεγάλο τρίποντο για το 36-30, όμως οι Τεντόμας, Λέκκος, Χατζηθεοδώρου, Αναστασίου και Πάτρος με εκπληκτικό σερί 0-10 στα τελευταία λεπτά θα διαμορφώσουν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 36-40.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Σπύρος Λιανάς, ο οποίος σημείωσε 6 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Λέκκος και Πάτρος. Από τους Μπάσχετους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χατζηθάνου και Σομπόνη.